Raz Chudzik, dwa razy Chinasa. Powrót Sosnowskiej na Zamkową

26.05.2013 12:42 | 1 komentarz | kozz

W sobotę na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu odbył się mecz Ekstraligi Kobiet pomiędzy RTP Unia Racibórz, a AZS PSW Biała Podlaska.

W drużynie gości wystąpiła była piłkarka Unii - Aleksandra Sosnowska. Piłkarka, grająca w linii obrony wraz ze swoimi koleżankami z defensywy trzy razy dała się pokonać. Najpierw w drugiej minucie meczu piłkę do bramki rywalek skierowała Natalia Chudzik, pięć minut później gola zdobyła Chinasa Okoro Gloria, a kolejny kwadrans później Chinasa podwyższyła wynik do stanu 3:0 dla czterokrotnych mistrzyń Polski.

Do kadry Unii po rocznej kontuzji wróciła Natasza Górnicka, która weszła na boisko w 77. minucie.

Piąty tytuł z rzędu podopieczne trenera Remigiusza Trawińskiego mogą przypieczętować 8 czerwca we Wrocławiu. Trzeba wygrać z tamtejszym AZS-em.

Do ciekawego meczu dojdzie w sobotę 29 czerwca na stadionie OSiR w Raciborzu. W czasie obchodów 50–lecia od awansu męskiej Unii Racibórz do I ligi, raciborskie piłkarki rozegrają mecz sparingowy z akademicką reprezentacją Kanady, która przygotowuje się do tegorocznej Uniwersjady.