Mistrzostwa Śląska w zapasach stylu wolnym i zapasach kobiet

08.04.2013 12:08 | 0 komentarzy | kozz

6 kwietnia w hali sportowej MOSiR w Tychach zostały rozegrane Mistrzostwa Śląska w zapasach w stylu wolnym żaków, młodzików, juniorów i kobiet.

W zawodach wystartowało łącznie 151 zawodników z 8 klubów. Świetnie spisali się Zapaśnicy Miejskiego Klubu Zapaśniczego "Unia". Wywalczyli łącznie 8 medali. Najlepszą zawodniczką Raciborskiego klubu startująca w grupie młodziczek okazała się Natalia Pitry, która wywalczyła 1. miejsce. 2. miejsce w tej samej grupie wiekowej wywalczyła Wiktoria Urgacz. Chłopcy mimo walczeniu w nie swoim stylu, gdyż na co dzień trenują styl klasyczny pokazali że stać ich na medale. Filip Świerczewski zdobył srebrny medal w kategorii do 42 kg. Na tym samym stopniu podium stanął Szymon Ćwik startujący w kategorii do 59 kg.

Mimo dużej obsady zawodniczej najbardziej emocjonujące walki stoczyły najmłodsze zawodniczki. Podzielone zostały ona na pule 4/5 osobowe gdzie walczyły po 3/4 pojedynki. Niesione dopingiem rodziców, kibiców pokazały, że potrafią walczyć lepiej niż nie jedni starsi zawodnicy. Brązowy medal zdobyła Maja Cuber i Wiktoria Kuriańska, srebrny medal Julia Michniewicz, a złoty medal bezkonkurencyjnie wywalczyła Emilia Świerczewska.

Warto dodać, że Miejski Klub Zapaśniczy dopiero od niedawna szkoli w swojej placówce dziewczyny, a już odnoszą one sukcesy.