Efektowna wygrana Energetyka ROW

16.02.2013 16:23 | 0 komentarzy | pm

Podopieczni Ryszarda Wieczorka na zakończenie obozu przygotowawczego rozbili Łaziska Górne 4:0.

Pierwsza połowa sparingu pomiędzy Energetykiem ROW Rybnik a trzecioligową Polonią Łaziska Górne toczyła się pod dyktando rybniczan. Prowadzeni przez Kamila Kosteckiego i Mariusza Muszalika piłkarze z Rybnika kilka razy zagrozili bramce rywala, ale nie zdołali umieścić piłki w siatce. Goście sporadycznie przedostawali się pod bramkę ROW, ale również mieli swoje okazje, a do tego całkiem przyzwoicie prezentowali się w grze defensywnej. Na przerwę obie ekipy schodziły przy bezbramkowym remisie.
Po zmianie stron w drużynie z Rybnika pojawiło się dziesięciu nowych piłkarzy, na placu gry pozostał tylko Kostecki. Od samego początku drugiej połowy bardzo aktywni byli Buchała i Bałuszyński. Ten pierwszy zdobył jedną bramkę, drugi dwie. A obaj spokojne mogli mieć więcej trafień na liczniku. Do siatki Polonii trafił również Kasprzyk, który popisał się efektownym, technicznym uderzeniem. Ostatecznie Energetyk ROW wygrał 4:0.
W środę, 20 lutego rybniczanie zagrają z Pniówkiem Pawłowice a trzy dni później z Przyszłością Rogów.

Energetyk ROW Rybnik - Polonia Łaziska Górne 4:0 (0:0)
Bramki: Łukasz Bałuszyński (50., 85.), Tomasz Kasprzyk (58.), Roland Buchała (66.)

ROW: I połowa: Kuczera, Szary, Grolik, Kutarba, Krotofil, Jary, Muszalik, Kurzawa, Wieczorek, Kostecki, Gładkowski. II połowa: Kajzer, Radler, Janik, Kachel, Steuer, Kasprzyk, Kostecki (60. Stroka), Wolniewicz, Szatkowski, Bałuszyński, Buchała.

Więcej w najbliższym Tygodniku Rybnickim.