Jejkowice wygrały jubileuszowy turniej

01.02.2013 12:27 | 1 komentarz | pm

Uczniowski Klub Sportowy GRACZ działający przy Gimnazjum w Lyskach, zorganizował jubileuszowy X Noworoczny Turniej Koszykówki Chłopców o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Lyskach.

Obok gospodarzy w turnieju udział wzięły reprezentacje gimnazjów z Jejkowic i Pieców, które reprezentowali uczniowie klas I i II. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”.

Pierwsze dwie kwarty w meczu pomiędzy reprezentacjami z Lysek i Jejkowic były zacięte i wyrównane. Początkowo jejkowiczanie zaskoczyli skutecznością i wyszli na prowadzenie 8:2, później mecz się wyrównał, ale to gracze z Jejkowic prowadzili po pierwszej połowie 22:19. Przebieg trzeciej kwarty rozwiał wszelkie wątpliwości, kto wygra to spotkanie. Po zmianach i wprowadzeniu zawodników z rocznika 1999 okazało się, że chłopcy z Lysek nie potrafili dotrzymać kroku bardziej doświadczonym kolegom z Jejkowic, przegrywając ostatecznie 41:29. W drugim spotkaniu zmierzyły się reprezentacje z Pieców i Lysek, a ze zwycięstwa cieszyli się ci pierwsi. Ostatnie spotkanie pomiędzy drużynami z Jejkowic i Pieców przebiegało od samego początku pod dyktando jejkowiczan, którzy zwyciężyli 42:21 i zostali zwycięzcami całych zawodów.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Rafał Żydziak z Jejkowic, która zdobył też najwięcej, bo 49 punktów, co stanowiło prawie 60 proc. dorobku punktowego całej drużyny. Dalej uplasowali się: Adam Dróżdżel z Pieców (35 pkt), Przemysław Dera (24 pkt) i Robert Arendalski (17 pkt) obaj z Lysek.