Cukiernia Gianni pożarła Xpres.pl, Płomień spalił Pogrzebień.

29.12.2012 21:20 | 3 komentarze | kozz, sefa

W sobotę w Halowej Lidze Piłki Nożnej rozegrano dwa ostatnie pojedynki w 2012 roku. Cukiernia Gianni w meczu na szczycie zmierzyła się z Xpres.pl, a Płomień SRC Serwis rywalizował z Salosem Pogrzebień.

Cukiernia Gianni nadal jest niepokonana. Tym razem zmiotła wicelidera tabeli Xpres.pl aż 7:1. W drugim sobotnim meczu Płomień SRC Serwis gładko pokonał Salos Pogrzebień 5:0.

W sobotę rozegrano dwa spotkania pierwszoligowe. Najpierw, na parkiecie zmierzyły się rywalizujące o tytuł mistrzowski Xpres.pl (dotychczasowy wicelider) oraz Cukiernia Gianni (dotychczasowy lider), następnie walczące o utrzymanie Salos Pogrzebień i Płomień SRC Serwis. W obu spotkania niespodziewanie łatwo zwyciężyli faworyci.

Cukiernia Gianni już po kilku minutach prowadziła trzema bramkami. Xpres.pl tego dnia nie miał pomysłu na rozmontowanie obrony swoich przeciwników. Ich ataki szybko były przerywane, a jeśli udało im się uderzyć na bramkę, to pewnie interweniował bramkarz Cukierni. Nieco lepszą postawę Xpres.pl zaprezentował w drugiej połowie. Udało mu się zdobyć bramkę i był bardzo blisko kolejnego trafienia, jednak napastnik Xpresu nie trafił do pustej bramki. Pod koniec spotkania dotychczasowy wicelider wycofał bramkarza, próbując w ten sposób uzyskać przewagę w polu przy rozgrywaniu piłki. Fakt ten kilka razy wykorzystała Cukiernia powiększając swoją zdobycz bramkową. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Cukiernia Gianni (7:1). „Słodka drużyna” do tej pory nie straciła ani jednego punktu. Do wygranej w lidze wystarczy jej już tylko jedno zwycięstwo, z Pokryciami Dachowymi-ZPUH Dzierżęga. Xpres.pl ma natomiast już tylko matematyczne szanse na tytuł mistrzowski, jednak bardzo ciekawie zapowiada się jego rywalizacja o podium.

Zdecydowanie dłużej na pierwsze trafienie należało czekać w drugim sobotnim spotkaniu. Płomień SRC Serwis pomimo, iż już od samego początku był lepszą drużyną, pierwszą bramkę zdobył dopiero w 10 minucie. Napastnicy Płomienia do przerwy pokonali jeszcze raz bramkarza Salosu, a w drugiej połowie dorzucili kolejne trzy trafienia. Ponieważ Salos Pogrzebień nie zdobył żadnej bramki mecz zakończył się ich porażką (0:5). Płomień SRC Serwis wygrywając znacznie powiększył swoje szanse na pozostanie w I Lidze. Aktualnie wydobył się ze strefy spadkowej, dodatkowo ma do rozegrania jedno spotkanie więcej niż jego bezpośredni rywale. Natomiast sytuacja Salosu jest wręcz dramatyczna. Bez żadnego punktu zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Każda następna strata punktu będzie oznaczała nieuchronną degradację.

W klasyfikacji Sklepu Sportowego Chopina 17 w sobotę nie nastąpiły duże zmiany. Nadal jej liderami, z 15 bramkami, są Mateusz Kołodziejczyk (Galaktikos) oraz Bartłomiej Socha (Pokrycia Dachowe-ZPUH Dzierżęga). Zmienić to mogli Roman Kowalczyk (14 bramek) oraz Bartosz Winkler (11 bramek) z Xpres.pl. Jednak pierwszy z nich nie grał, natomiast drugi nie potrafił ani razu pokonać bramkarza przeciwników. Do ścisłej czołówki dołączył natomiast Patryk Podstawka z Cukiernia Gianni, który strzelił aż trzy bramki i z 13 golami ma tylko dwa trafienia mniej od liderującej dwójki.

Kolejne spotkania HLPN odbędą się w następny weekend. Wtedy zostanie rozegranych 10 meczów: 4 z I Ligi, 3 z II Ligi Grupy A oraz 3 z II Ligi Grupy B. Pierwsze spotkania już w piątek, 04.01.2013 od godziny 20.00 w hali sportowej Rafako Arena. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy, emocji na pewno nie zabraknie.

____________________________________________________________________________________

W związku z coraz większą chęcią zakupu filmów przygotowywanych przez redakcję Nowiny.pl z różnych wydarzeń w naszym regionie (m.in. kulturalnych i sportowych), przygotowaliśmy specjalną promocyjną ofertę na zakup materiałów filmowych.
Teraz będziecie mieli Państwo możliwość oglądania naszych nagrań bez ograniczeń, w postaci tzw. „surówki”. Są to nagrania, które nigdy w całości nie zostały opublikowane na portalu. Kupując płytę DVD z wybranymi filmami, wzbogacicie Państwo własne zbiory z ważnych wydarzeń, do których zawsze będzie można powrócić w przyszłości.

PROMOCYJNA OFERTA:
Materiał filmowy nieobrobiony (surówka)

UWAGA – materiały filmowe mogą być wykorzystane tylko do celów prywatnych. Zabrania się ich wykorzystania do działań komercyjnych, publikacji w internecie lub w jakichkolwiek innych mediach. Wszystkie prawa autorskie zastrzeżone.

Wszystkich zainteresowanych zakupem materiałów filmowych prosimy o kontakt:
– z redakcją sportową w celu ustalenia dostępności materiału
– Maciej Kozina tel. 662 027 179, m.kozina@nowiny.pl
– z biurem reklamy w celu zamówienia materiałów
– Monika Pilch, tel. 662 073 063, m.pilch@nowiny.pl

Drużyny chętne uzyskać cały materiał wideo z meczów HLPN, proszone są o poinformowanie o tym redakcję sportową (najpóźniej 24 h przed meczem).