Siatkarzom AZS Rafako walki nie można odmówić - FOTORELACJA

08.12.2012 20:29 | 17 komentarzy | E.T., kozz
Ostatnia aktualizacja: 08.12.2012 23:29

Raciborski AZS nie sprostał dzisiaj we własnej hali siatkarzom z Milicza. Zawodnicy Witolda Galińskiego ugrali z wiceliderami jednego seta. Był to pierwszy mecz rundy rewanżowej.

W meczu z Miliczem raciborzanie grali z dwoma zawodnikami Libero

Miliczanie odegrali się za porażkę którą odnieśli u siebie w pierwszym meczu sezonu, raciborski AZS wywiózł wtedy dwa punkty. W pierwszej partii Rafakowcy prowadzili 17:14 jednak gości szybko odrobili straty. Przy piłce setowej dla gości z Milicza, atak skończył Mateusz Władarz. Po ataku Piotra Janiaka rywale AZSu wykorzystali drugą piłkę setową skutecznie blokując Pawła Cieślara na środku.

Kolejną partię lepiej rozpoczęli raciborzanie, przewaga gospodarzy stale się powiększała i podopieczni Witolda Galińskiego wygrali 25:16.

W trzecim secie od początku dominowali miliczanie, obronione ataki raciborzan i skończone kontrataki pozwoliły gościom spokojnie prowadzić grę do końca.

Kibice liczyli, że raciborzanom uda się doprowadzić do tie-breaka. Przy prowadzeniu przyjezdnych 3:0 trener Galiński poprosił o czas. Goście nadal powiększali przewagę. O drugi czas w czwartym secie trener poprosił przy wyniku 9:1. Na niewiele jednak to się zdało, siatkarze z Milicza każdą akcję zamieniali na punkt. Kiedy rywale raciborzan zapisali na swoim koncie 13 punkt gospodarze zaczęli pościg. Z wyniku 23:17 gospodarzom udało się wyciągnąć na 24:20. Kibice po raz kolejny zaśpiewali raciborzanom „jeśli wiara czyni cuda – my wierzymy, że się uda”. Błąd gości, atak Lipca i blok Aleksandra Galińskiego z Piotrem Sękiem na Janiaku dały AZSowi 23 punkt. Pogoń za rywalem była skuteczna jednak przewaga okazała się za duża. Mecz zakończył Jarosław Lech atakiem z prawego skrzydła.

Kolejny mecz Raciborzanie zagrają na wyjeździe w Bielawie.