Gospodarze z Lysek najlepsi

12.11.2012 11:28 | 0 komentarzy | pm

Rozpoczęły się rozrywki w ramach Powiatowej Ligi Koszykówki Chłopców.

W pierwszym turnieju udział wzięły reprezentacje gimnazjów z Jankowic, Jejkowic, Pieców i Lysek jako gospodarz rozgrywek.
Pierwszy mecz pomiędzy gospodarzami z Lysek i Jankowicami zakończył się wysokim zwycięstwem tych pierwszych 50:22. Podobny przebieg i taki sam wynik 50:22 był w trzecim meczu turnieju pomiędzy lyszczanami a zawodnikami z Pieców. Drugie spotkanie pomiędzy zawodnikami z Pieców i Jejkowic miało zmienny przebieg. I i III kwartę wygrały Piece jednakże to nie wystarczyło do końcowego sukcesu. Jekowiczanie w II i IV zdobyli więcej punktów i to oni w końcowym rozrachunku cieszyli się ze zwycięstwa 15:12.
W meczu nr 4 w turnieju, w którym chłopcy z Jankowic podejmowali chłopaków z Jejkowic było emocjonująco do samego końca. Decydująca okazała się czwarta kwarta, która należała do Jankowic a w szczególności do Marcina Zielźnego, zdobywcy wszystkie punkty dla swojej drużyny (11 pkt). To on poprowadził kolegów do zwycięstwa 23:20.
Najlepiej punktującym w turnieju został Marek Palica z Lysek, który zdobył 43 pkt przed Marcinem Zieleźnym z Jankowic 29 pkt. Drugi turniej, odbędzie się w Gimnazjum w Jankowicach 3 grudnia. (pm)

1. Brychcy Wojciech, Tworuszka Michał i Wiśniewski Szymon z Jankowic,
2. Tercjak Paweł, Szulik Kamil, Mazelanik Robert, Magiera Robert, Zielonka Kamil, Wycisk Paweł i Paprotny Mateusz z Jejkowic.
3. Czajka Artur, Sygitowicz Łukasz i Dziedzioch Paweł z Lysek.
4. Cichos Tomasz, Łopatka Simon, Zientek Szymon i Tytko Tomasz z Pieców.