Wojewódzki sukces raciborskich sztafet

29.10.2012 13:19 | 2 komentarze | kozz

W Rudzie Śląskiej odbył się finał wojewódzki "sztafetowych biegów przełajowych".

Świetnie spisali się w niej chłopcy z SP 15, którzy wygrali zawody. Osiągnęli oni bardzo dobry czas 20 minut i 24 sekundy. Drużyna chłopców wystąpiła w składzie: Piotr Raczek, Krzysztof Turski, Kacper Kowalczyk, Kacper Przedziński, Mateusz Sokołowski, Kuba Kowalczyk i rezerwowy Filip Świerczewski. Również pierwsze miejsce zdobyły dziewczyny z Gimnazjum nr 8. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Anna szyjka, Natalia Węglarz, Judyta Rębisz, Zuzanna Cycoń, Ewa Rzepka, Justyna Szuchnik i rezerwowa Ilona Grygiel. - Bardzo chciałem zdobyć medal z chłopakami medal, bo w minionym roku udali się na zawody jako piątoklasiści i byli na szóstym miejscu. O ponad 20 sekund poprawili rekord trasy z poprzedniego roku, a swój wynik pobili o przeszło półtora minuty - powiedział opiekun Adam Kurpis. Poza dwoma złotami chłopców SP 15 i dziewczyn z GSMS, srebra wywalczyli chłopcy i dziewczyny z ZSOMS. Opiekunami chłopców SP 15 był Adam Kurpis, dziewcząt Joanna Sroka, GSMS chłopców i dziewcząt Piotr Morka, a ponadgimnazjalnych Kazimierz Stępień.