Rezerwy Energetyka rozbiły Jedność

21.10.2012 20:43 | 3 komentarze | pm

Na mecz do Jejkowic rezerwy drugoligowego Energetyka Rybnik pojechały w bardzo silnym składzie.

W podstawowej jedenastce trener Mitura miał aż ośmiu piłkarzy z pierwszej kadry rybnickiej drużyny.
Od początku spotkania więcej z gry mieli przyjezdni ale nie przekładało się to na klarowne, bramkowe okazje. Aż do minuty 28. Wtedy to do piłki w polu karnym dopadł Gładkowski i potężnym strzałem pokonał Podolaka. Gdy wydawało się, że kolejne bramki są kwestią czasu, gospodarze wyrównali za sprawą Pieczki. Na przerwę drużyny schodziły więc przy remisie. Po zmianie stron widać było, że zawodnikom ROW II bardziej się chce. Co rusz przedostawali się pod bramkę Jedności i stwarzali groźne sytuacje. Już w 48. minucie Janik wrzucił piłkę z lewego skrzydła a Staniczek wpakował ją do pustej bramki. W 56. minucie Bałuszyński wpadł w pole karne i podwyższył wynik na 3:1. Kilka minut później rezultat meczu ustalił Staniczek, który wykorzystał fakt, że bramkarz Jejkowic wybiegł na 16 metr i przelobował go z 35 metra. Ostatecznie Energetyk II ROW wygrał 4:1 i awansował na 8. miejsce w tabeli. Jedność jest 14.

Jedność Jejkowice – Energetyk ROW II Rybnik 1:4 (1:1)
Bramki: Gładkowski (28.), Staniczek (48.,63), Bałuszyński (56.) - Pieczka (33.)

Jedność: Podolak, Adam, Basik, Kubica, Cichecki (33. Łuc), Reguła, Paprotny, Pieczka, Gawiński (67. Gołofit), Piełka, Odon (77. Gańczorz).
Energetyk II: Tomluk, Steuer, Zając, Kachel (77. Słaby), Semeniuk, Staniczek (63. Sarek), Janik, Szatkowski, Bałuszyński (80. Pakura), Gładkowski (60. Bujnowski), Olczak.