Sobota, 27 lipca 2024

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

Nie przeszkodził im nawet deszcz i ziąb

21.09.2012 13:45 | 1 komentarz | MAD

19 września w Tychach odbył się XV Regionalny Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych "Przełaje". Na starcie stanęli także reprezentanci Sekcji Terenowej Animusz z Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu. Zawody rozegrano w deszczowej pogodzie.

Nasi reprezentanci zdobyli cztery medale. Pierwsze miejsce w biegu na 2400 metrów zdobył Dawid Szulcek, złoty medal na 1600 m otrzymał Krystian Popiela. Drugie miejsce na tym samym dystansie wywalczył Rafał Wczasek, natomiast na 600 metrów trzeci był Kacper Szyra. Poza podium uplasowali się Sebastian Fleger (5 miejsce na 1600 m) oraz Mateusz Małys (szósty na 600 m). Z uwagi na jubileusz na uczestników czekało kilka niespodzianek. Organizatorzy przygotowali smaczne posiłki, pokazy strażackie oraz zabawę, przy której bawili się wszyscy startujący, organizatorzy oraz wolontariusze. Młodzież do zawodów przygotowała Bożena Przybyła - Kaleta.

Czterech reprezentantów Sekcji Terenowej Animusz zostało zakwalifikowanych na ogólnopolskie zawody w lekkiej atletyce, które odbędą się w dniach 27 - 30 września. Ponadto zawodnicy z sekcji wystartują w biegach przełajowych, które zostaną zorganizowane w dniach 11 - 17 października 2012r.