Sobota, 27 lipca 2024

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

Studzienna wywiozła trzy punkty z Kornowaca [foto + statystyki]

16.09.2012 20:23 | 28 komentarzy | MAD

Wiele emocji dostarczyli kibicom piłkarze KS Kornowac i LKS Studzienna, którzy rozegrali dzisiaj mecz 7. kolejki raciborskiej A klasy. Podopieczni Piotra Urbańczyka wygrali w Kornowacu 4:1. Dwie świetne bramki strzelił Arnold Matuszek. Oprócz niego dla gości trafili: Adrian Szymiczek oraz Rafał Drożdż. Gola honorowego dla gospodarzy zdobył Adam Błahut.

BOHATER SPOTKANIA - ARNOLD MATUSZEK Napastnik potwierdził świetną formę strzelecką zdobywając dwa gole dla Studziennej. Obie bramki padły po strzałach głową.

- Te trzy punkty bardzo cieszą. Udały nam się stałe fragmenty gry. W klubie zrobiła się niewielka rewolucja, wszystko jednak idzie w dalszym ciągu do przodu. Dzisiaj wygraliśmy bardzo pewnie i graliśmy lepszą dobrą piłkę, o to w tym wszystkim chodzi. Co nie wyszło? Myślę, że moi zawodnicy byli trochę przestraszeni, ponieważ graliśmy na wyjeździe, a co za tym idzie, nie mieliśmy wielkiego wsparcia kibiców - powiedział trener zwycięskiej ekipy, Piotr Urbańczyk.

KS Kornowac      1 - 4      LKS Studzienna
Adam Błahut 23. - Adrian Szymiczek 37., Rafał Drożdż 44., Arnold Matuszek 65., 87.

Sędziowali: Dariusz Lenort, Andrzej Niestrój, Grzegorz Wojda

Żółte kartki: Leszek Gatnar 29., Krzysztof Kura 45+1 - Andrzej Miensopust 85.

KS Kornowac: Radosław Nawrat, Roman Lahkocz (46. Samuel Wrobel), Jakub Walter, Adam Błahut, Mateusz Stukator, Paweł Kowol, Patryk Kurzydym, Jerzy Chrobok (Krzysztof Wojciechowski), Edward Moneta, Krzysztof Kura (46. Bartosz Nowak), Leszek Gatnar

LKS Studzienna: Krzysztof Dudek, Damian Siwoń, Łukasz Widenka, Andrzej Miensopust, Grzegorz Wicha (35. Mateusz Janik), Marcin Dzierżęga (46. Łukasz Bawoł), Adrian Szymiczek, Marcin Janowicz (86. Krzysztof Masny), Ryszard Remień, Rafał Drożdż (68. Krzysztof Talik), Arnold Matuszek

OKAZJE BYŁY:

3.  minuta Arnold Matuszek strzela głową ponad poprzeczką bramki gospodarzy
4.  minuta Kolejny strzał Matuszka, piłka przelatuje nad poprzeczką
6.  minuty Strzela Marcin Dzierżęga, jednak bramkarz KS Kornowac jest na posterunku
8.  minuta Uderzenie Dzierżęgi, piłkę odbija Radosław Nawrat, nieudana "dobitka" Matuszka
11. minuta Rzut wolny dla gości, golkiper Kornowaca skutecznie interweniuje
13. minuta Świetna okazja dla gospodarzy, Edward Moneta nie pokonuje jednak Dudka
15. minuta Krzysztof Kura zablokowany przez defensywe Studziennej
17. minuta Rzut rożny dla KS Kornowac, zamieszanie w polu kranym Studziennej, które nie przynosi jednak bramki
20. minuta Stuprocentowa okazja dla Studziennej, szansę na bramkę marnuje Ryszard Remień
22. minuta Uderzenie z dwudziestu metrów Krzysztofa Kury, bramkarz LKS Studzienna wybija piłkę na rzut rożny
33. minuta Groźna akcja w polu karnym Studziennej zakończona jednak nieskutecznie
35. minuta Remień podaje do Matuszka, który głową nie trafia w światło bramki
40. minuta Rafał Drożdż strzela blisko lewego słupka bramki Nawrata
45. minuta Matuszek otrzymuje piłkę w polu karnym gospodarzy, robi zwód, strzela z pięciu metrów, piłka ląduje w rękach golkipera
51. minuta Arnold Matuszek strzela głową, bramkarz odbija piłkę
56. minuta Silny strzał Szymiczka, broni Nawrat
60. minuta Stuprocentowa sytuacja dla gości, kapitan Szymiczek podaje do Łukasza Bawoła, ten jednak nie trafia do siatki
64. minuta Akcja Kornowaca, Adam Błahut strzela z 20 metrów, piłkę łapie Dudek
69. minuta Celny strzał głową oddaje Leszek Gatnar, broni golkiper gości
80. minuta Na bramkę gospodarzy uderza Bawoł, piłka po interwencji bramkarza ląduje pod nogami Matuszka, który nieskutecznie dobija, w akcję angażuje się także Remień, piłka po jego uderzeniu szybuje wysoko na poprzeczką
90. minuta Spotkanie kończy się wygraną LKS Studzienna 4:1.