Piątek, 26 lipca 2024

imieniny: Anny, Mirosławy, Grażyny

Peleton Tour de Pologne przejechał przez powiat wodzisławski

12.07.2012 21:29 | 7 komentarzy | art

Dziś odbył się III etap Tour de Pologne. Kolarze rywalizowali na trasie z Kędzierzyna-Koźla do Cieszyna. Na trasie znalazły się miejscowości powiatu wodzisławskiego. Kolarze przejechali przez Pszów, Wodzisław i Mszanę. Kibicowały im tłumy mieszkańców powiatu.

Dokładnie o godz. 15.07 na skrzyżowaniu ulicy Pszowskiej i Witosa w Wodzisławiu pojawili się dwaj pierwsi kolarze – Japończyk Fumiyuki Beppu (Orica Greenedge) i Włoch Gabriele Bosissio (Utensilnord). Chwilę za nimi jechał, goniący uciekającą dwójkę zawodnik reprezentacji Polski Mateusz Taciak. Dopiero 15 minut po nich nadjechał peleton wyścigu. Uciekinierzy zostali dogonieni na Kubalonce, którą kolarze pokonywali dwukrotnie.

Ostatecznie III TdP etap wygrał Czech Zdenek Stybar (Omega Pharma-Quickstep). Na 4. miejscu zmagania ukończył jego kolega z drużyny Michał Kwiatkowski. Lider reprezentacji Polski Marek Rutkiewicz ukończył etap na 7. miejscu.

W klasyfikacji generalnej TdP prowadzi Włoch Moreno Moser. Tylko sekundę straty ma do niego Kwiatkowski.