Piątek, 26 lipca 2024

imieniny: Anny, Mirosławy, Grażyny

Ranek sportowy, wieczór biesiadny - po festynie w Godowie

26.06.2012 22:02 | 1 komentarz | art

W sobotę 23 czerwca na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Godowie przy boisku Olzy odbył się Festyn Sportowo-Biesiadny zorganizowany przez gminę Godów, wspólnie z klubem biegaczy Forma Wodzisław oraz Olzą Godów.

Do popołudnia na imprezie dominowały zawody sportowe, głównie biegowe. Początek należał do maluchów. W Biegu Krasnala rywalizowały przedszkolaki. W kategorii 3 i 4-latek wygrali Natalia Długi i Szymon Zamęcki, zaś w kategorii 5 i 6-latków Karolina Damec i Dawid Szczeponek. Tu jednak nie wynik, a sam udział był najważniejszy. -  Po to by maluchy załapały bakcyla do aktywnego spędzania wolnego czasu – tłumaczą organizatorzy. Po biegu krasnali odbył się festiwal biegowy organizowany przez wodzisławską Formę. Ponad 140 zawodników przystąpiło do zmagań w jednej z trzech wybranych konkurencji – biegu na 10 km, biegu na milę i w nordic walkingu. Najszybszy na 10,2 km poradził sobie Michał Śmietana z klubu Morsy Jastrzębie. Trasę biegu pokonał w 37 minut i 25 sekund. On też wygrał a kategorii wiekowej 16-29 lat. Za nim uplasował się Mateusz Wolnik z wodzisławskiej Formy (16-29 lat), a 3. był Arkadiusz Kubik również z Formy, który jednocześnie zajął 1. miejsce w kategorii wiekowej 40-49 lat. W kategorii 30-39 lat wygrał Franciszek Wyszkoń z Formy, który w generalnej klasyfikacji miał 5. czas. W najstarszej kategorii wiekowej czyli 50 lat i więcej wygrał Bogdan Gaweł, zawodnik z Oświęcimia, który jednocześnie uzyskał 11. czas w klasyfikacji generalnej. Wśród pań najszybsza była Iva Pachotva z Ostravy, 33. w klasyfikacji generalnej.

W biegu na milę najszybszy okazał się Dawid Kuczok z UKS 5+ Rydułtowy. Zawodnik ten startował w najstarszej kategorii wiekowej 17 lat i więcej. Za nim linię mety minął Krzysztof Marek z Wodzisławia, a 3. był Tomasz Adamczyk z Krostoszowic, który zarazem wygrał w klasyfikacji biegaczy w wieku gimnazjalnym. Wśród uczniów szkół podstawowych najlepszy czas osiągnęła Natalia Załęska z MKS-u Wodzisław (7. w klasyfikacji generalnej).

W konkurencji nordic walking najszybciej z trasą marszu poradził sobie Mirosław Kuczok z Formy, przed klubowym kolegą Jarosławem Reclikiem. Miejsce 3. zajął Jacek Wężgowiec z Morsów Jastrzębie. Wszyscy trzej startowali w kategorii wiekowej 30-39. Wśród pań najlepiej spisała się Aleksandra Marszałkowska z Formy, która w generalce zajęła 8. miejsce.

Najmłodszym uczestnikiem tych zmagań była zaledwie 7-letnia Dorota Marszałkowska, najstarszym zawodnikiem był Karel Stuchlik, 75-latek z Czech. Po szczegółowe wyniki odsyłamy na strony sportowe. Jednocześnie na piaszczystym boisku do siatkówki rozegrany został turniej o Puchar Wójta Godowa w piłce plażowej. Drużyny z gminy Godów okazały się gościnne bo czołowe miejsca zajęli goście spoza gminy. Wygrała ekipa Jedłownika, która w finale rozprawiła się z drużyną Gorzyczek.

O godz. 16.00 widowiskiem dla dzieci rozpoczęła się część biesiadna festynu. Później w Godowie dominowały rytmy muzyki country w wykonaniu zespołu Lonstar. Wieczorem odbyła się biesiada w wykonaniu zespołu Mirosława Jędrowskiego. Jako, że pogoda dopisała to i frekwencja na festynie była całkiem spora. Na koniec odbyła się dyskoteka z DJ'em Wojtkiem.