Piątek, 26 lipca 2024

imieniny: Anny, Mirosławy, Grażyny

Trzynastka tym razem szczęśliwa

11.06.2012 15:13 | 2 komentarze | MAD

Trzynaście medali zdobyli młodzi lekkoatleci na Mistrzostwach Śląska Dzieci i Młodzików, które odbyły się w sobotę w Chorzowie.

Szczęśliwą medalową trzynastkę otowrzył Dawid Żebrowski, który dystans 110 metrów przez płotki pokonał w czasie 14,65 sek. Dawid otrzymał również nagrodę za najlepszy wynik zawodów. Złote medale za bieg na dystansie 100 m ppł zdobyła Daria Zalewska. Rekord życiowy w skoku wzwyż uzyskała Anna Nowacka, która zdobyła na tych zawodach również srebrny medal za bieg na 300 m ppł oraz złoty krążek w sztafecie. W medalowej sztafecie pobiegły D.Zalewska, A. Nowacka, N. Węglarz oraz A. Kokora. W sztafecie chłopców pobiegli natomiast: P.Polak, K. Wieczorek, Sz. Żyłka, D. Żebrowski. Niezwykłą wytrzymałościa wykazał sie młody biegacz, Damian Fica. Dystans 2 kilometrów wygrał z czasem 6,18,24 min. Złoto zdobyli także miotacze: Dawid Tokarczyk w pchnięciu kulą oraz Radosław Wolnik w rzucie oszczepem. Świetnym biegiem na 300 metrów popisała się Natalia Węglarz, która uzyskała rekord życiowy. Zawodniczka ta zdobyła również srebro w biegu 300 m. Drugie miejsce w kategorii dzieci wybiegał sobie Kamil Kalinowski, który dystans 100 metrów pokonał w czasie 12, 38 sekund. W finale na 100 m pobiegli też Kacper Wieczorek i Szymon Żyłka. Wśród dziewczyn na czwartej pozycji uplasowała się Angelika Kokora. Brązowy medal w biegu na 600 m zdobyła Judyta Rębisz, która przebyła ten dystans w 1, 40,61 min. Brązowy krążek zawisł również na szyi Wojciecha Kubackiego, który w skoku w dal na odległość 4, 63 wywalczył trzecia lokatę. Czwarte miejsce w biegu na 1000 metrów z czasem 3, 05, 64 min. wywalczyła Anna Szyjka.