Piątek, 26 lipca 2024

imieniny: Anny, Mirosławy, Grażyny

Zdecydował kontrowersyjny karny

06.06.2012 21:57 | 7 komentarzy | MAD

LKS Silesia Lubomia pokonała u siebie KS Rafako Racibórz 1:0. Decydującą bramkę z rzutu karnego strzelił Bartłomiej Socha. Trzy punkty zdobyte przez gospodarzy przedłużają ich nadzieję na zajęcie drugiego miejsca w tabeli klasy okręgowej.

W pierwszym kwadransie meczu niewielką przewagę posiadało KS Rafako. W drugiej minucie spotkania Adrian Rosik nie wykorzystał dobrej sytuacji strzeleckiej i trafił wprost w ręce bramkarza gospodarzy. Kilkanaście minut później, sędzia nie podyktował rzutu karnego za faul na zawodniku gości. W drugim kwadransie konfrontacji poziom gry obydwu zespołów się wyrównał. W 23. minucie świetną sytuację miał piłkarz Lubomii, Łukasz Matuszek. Kolejną okazję zawodnik grający z numerem 9. miał w 43. minucie. Piłkę posłaną z szesnastu metrów sparował na rzut rożny Rafał Koczwara. Drugą część spotkania zespół Wojciecha Grabinioka rozpoczął bardzo ofensywnie. Otwarta gra nie pomogła jednak w strzeleniu bramki, za to nieudane ataki Rafako prowadziły do groźnych kontr gospodarzy. W 50. minucie strzał dla Lubomii oddał Bartłomiej Socha. Minutę później świetnej sytuacji nie wykorzystał Andrzej Krupa, który głową posłał piłkę ponad bramką. Kilka minut później celne uderzenie Grabinioka wybronił golkiper gospodarzy Jarosław Tokarczyk. W kolejnych minutach bramkarza gości sprawdzili Przemysław Skrzeczowski oraz Andrzej Krupa, który z dwóch metrów nie trafił do bramki. W 64. minucie stuprocentowych sytuacji dla Lubomii nie wykorzystali Matuszczyk i Krupa. Należy pochwalić bramkarza Rafako, Rafała Koczwarę, który w obydwu sytuacjach zachował spokój i koncentrację. Goście odpowiedzieli cztery minuty później. Strzał Adriana Rosika był jednak minimalnie niecelny. Druga połowa bez wątpienia należała do LKS Lubomia. Zespół Sochy był lepiej zorganizowany, szybszy oraz prowadził bardziej konsekwentą grę niż rywal. Sytuacja na tablicy wyników zmieniła się w 89. minucie, w której to Adrian Gach zagwizdał kontrowersyjny rzut karny za faul na Matuszku. - Przewinienia nie było, sędzia podyktował karnego z kapelusza - mówili zgodnie kibice Rafako. Karny na decydującą bramkę zamienił Bartłomiej Socha. - Nie wiem czy karny był słuszny. Byłem za daleko od całego zdarzenia, dlatego nie widziałem tej sytuacji - powiedział po spotkaniu strzelec gola.

LKS Lubomia mimo trzech punktów wywalczonych w meczu z Rafako wciąż zajmuje trzecie miejsce w tabeli klasy okręgowej. KS Rafako Racibórz zajmuje dziewiątą lokatę.

LKS SILESIA LUBOMIA     1 - 0     KS RAFAKO RACIBÓRZ

BRAMKI: 89. Bartłomiej Socha (z rzutu karnego)

ŻÓŁTE KARTKI: 84. Paweł Urbisz , 90. Łukasz Zajda - 90. + 1. Bartłomiej Socha

KS RAFAKO RACIBÓRZ: Rafał Koczwara, Łukasz Pikuła, Wojciech Skopiński, Paweł Urbisz, Grzegorz Dancewicz, Łukasz Zajda, Andrzej Cięcinka, Maciej Pawlisz, Adrian Rosik (87. Damian Botorek), Grzegorz Wojda (70. Tomasz Pieczarek), Wojciech Grabiniok.

Trener: Wojciech Grabiniok

LKS SILESIA LUBOMIA: Jarosław Tokarczyk, Mariusz Makosz, Łukasz Smuda, Marcin Lukoszek, Marcin Jasiak (46. Grzegorz Gawron), Przemysław Skrzeczowski, Łukasz Matuszek, Wojciech Chłapek, Grzegorz Brózda, Bartłomiej Socha, Andrzej Krupa.

Trener: Bartłomiej Socha

Sędziowali: sędzia główny - Adrian Gach, pomocnicy - Łukasz Wrzeszcz, Sebastian Kalinowski

Pełną relację ze spotkania i wypowiedzi trenerów czytaj w "Nowinach Raciborskich" (12.06)