imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba

Zuch zatrzymał Jedność

27.03.2012 13:09 | 1 komentarz | mark

TKKF Zuch Orzepowice 1:1 TKKF Jedność Grabownia-Golejów

Podczas małych rybnickich derbów w Orzepowicach spotkały się drużyny lokalnego Zucha i TKKF Jedność Grabownia-Golejów. 24 marca spotkanie obejrzało kilkudziesięciu widzów, a było na co popatrzeć. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do Jedności. Piłkarze Grabowni i Golejowa mogli po pierwszych 30 minutach prowadzić co najmniej 4:0, gdyby nie... król strzelców A klasy, Adam Szymanowski. Napastnik zmarnował kilka bezprecedensowych okazji do zdobycia bramki, w tym dwie okazje sam na sam z golkiperem Zucha. Ten jednak łapał w sobotnim spotkaniu niemalże bezbłędnie. Po pół godzinie Jedność straciła nieco oddech, obie drużyny przeszły do bardziej pozycyjnych akcji. Gol do szatni, po zbyt odważnym wejściu świetnie spisującego się bramkarza gospodarzy, zdobył dopiero w 44. minucie najaktywniejszy chyba na boisku Krzysztof Węgrzyk.

Po przerwie lepiej w mecz weszli gospodarze, dało się zauważyć większą chęć do gry – po stronie Jedności widać było zmęczenie, szczególnie z przodu pola. Zmęczenie to goście przypieczętowali w 57. minucie golem samobójczym, po sporym zamieszaniu pod swoją bramką piłkę głową do siatki wpakował pechowo Rafał Karolewicz. Od tego momentu Grabownia i Golejów oddały pole gry Zuchowi, ten jednak mimo wyśmienitych okazji nie potrafił przekuć inicjatywy na bramki. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, bardziej zadowoleni z siebie powinni jednak być orzepowiczanie, gdyż po przebiegu pierwszej połowy wydawało się, że zostali rzuceni lwom. Na szczęście dla gospodarzy najgroźniejszy lew zeszłego sezonu – Adam Szymanowski – w tym meczu nie miał apetytu na bramki.

BRAMKI: Węgrzyk (44.), Karolewicz (57. sam.)