środa, 24 lipca 2024

imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

Dwa złota i brąz młodych Unitów

19.03.2012 17:25 | 1 komentarz | przy

W dniach 16-17 marca w Miastku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach klasycznych. Startowało sześciu zawodnicy Miejskiego Klubu Zapaśniczego Unia, z czego aż pięciu walczyło o medale.

Najlepszym zawodnikiem startującym w kategorii do 55 kg został Arkadiusz Gucik, który w drodze do finału wygrywał wszystkie walki pewnie w dwóch rundach, a w walce finałowej po efektownym rzucie położył przeciwnika na łopatki. Kolejnym zawodnikiem, który wywalczył dla Unii złoty medal to Dawid Ersetic (kat. 60kg). Dawid w pierwszej walce pokonał zeszłorocznego medalistę Mistrzostw Europy Mateusza Bernatka (AKS Piotrków Trybunalski), a w drugiej Mateusza Zycha (Agros Zamość). W walce finałowej Dawid stoczył zacięty trzyrundowy pojedynek z Jakubem Serkowskim (Cartusia Kartuzy).

W kategorii do 66 kg brązowy medal wywalczył Amadeusz Walczak. Szczęścia nie mieli Dawid Tejchman (60 kg) i Krzysztof Bańczyk(74 kg), którzy po dwóch wygranych i dwóch przegranych walkach znaleźli się na piątym miejscu. W kategorii do 84 kg Vadim Łaszewicz wygrał pierwszą walkę i dwie kolejne przegrał, kończąc tym samym zawody na 11 miejscu.

MKZ Unia drużynowo uplasowała się na trzecim miejscu, za Olimpijczykiem Radom i Cartusią Kartuzy.