środa, 20 listopada 2024

imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda

RSS

Naszo Ślonsko Gospodyni z powiatu wodzisławskiego - konkurs

07.03.2012 14:54 | 237 komentarzy | red

Zapraszamy do internetowego konkursu "Naszo Ślonsko Gospodyni" powiatu wodzisławskiego organizowanego przez Posła na Sejm RP Krzysztofa Gadowskiego.

Naszo Ślonsko Gospodyni z powiatu wodzisławskiego - konkurs
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

REGULAMIN - Internetowy konkurs "Naszo Ślonsko Gospodyni" powiatu wodzisławskiego

1. Cel konkursu i organiztorzy:

Konkurs ma na celu wyłonienie w głosowaniu internetowym najbardziej zaangażowanej i aktywnej kobiety zrzeszonej w Kole Gospodyń Wiejskich lub organizacji społecznej zrzeszającej aktywne kobiety w powiecie wodzisławskim. Ponadto celem konkursu jest promowanie działalności kobiet w tych organizacjach, a organizacji wśród mieszkańców powiatu wodzisławskiego. Organizatorami konkursu są Poseł na Sejm RP Krzysztof Gadowski, Posłanka do Parlamentu Europejskiego Małgorzata Handzlik, Radna Wojewódzka Anna Hetman, starosta powiatu wodzisławskiego Tadeusz Skatuła.

2. Uczestnicy i zasięg:

Konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich, organizacji społecznych, zespołów muzycznych i innych działających na terenie powiatu wodzisławskiego organizacji zrzeszających kobiety.

3. Czas trwania konkursu:

  • 13 lutego - 23 lutego wybór kandydatek w kołach i organizacjach
  • 7 marca - 15 kwietnia 2012 r. głosowanie na portalu www.nowiny.pl (głosowanie zostało przedłużone)
  • II połowa kwietnia - ogłoszenie wyników, wręczenie nagród,
  • Koniec maja - wyjazd do Sejmu dla wytypowanych do konkursu kobiet
  • 2012 r. (termin do ustalenia z biurem w Brukseli) - wyjazd zwyciężczyni do Brukseli

Przebieg konkursu:

Kandydatki typowane są w poszczególnych kołach i organizacjach powiatu wodzisławskiego. Każde koło lub organizacja społeczna wskazuje jedną z kobiet jako najbardziej zasłużoną i najbardziej aktywną w działaniach dla społeczności lokalnej, która będzie reprezentowała w konkursie swoją miejscowość. Kandydatka przekaże krótką informacją na swój temat obejmującą jej działalność (wg załączonego wzoru w karcie zgłoszenia) oraz spotka się z organizatorami w celu wykonania zdjęcia do zamieszczenia w portalu internetowym i w gazecie.

Wszystkie kandydatki zostaną przedstawione na portalu internetowym www.nowiny.pl oraz w gazecie "Nowiny Wodzisławskie". Głosowanie odbędzie się na portalu internetowym www.nowiny.pl. Wygrają kandydatki, które uzyskają największą ilość głosów i uzyskają tytuł "Ślonsko Gospodyni 2012"

4. Nagrody:

  • I miejsce - wyjazd do Brukseli i zwiedzanie Parlamentu Europejskiego oraz Brukseli, Leuven i Brugii Ufundowana przez Europosłankę Małgorzatę Handzlik
  • II i III miejsce - nagrody rzeczowe ufundowane przez Radną Wojewódzką Annę Hetman
  • Dla uczestniczek konkursu - wyjazd do Sejmu na zaproszenie Posła K. Gadowskiego

5. Kandydatki wytypowane do konkursu wyrażają na piśmie zgodę na publikację wizerunku i przetwarzania danych osobowych do celów konkursu. Brak zgody jest jednoznaczny z brakiem zgody na udział w konkursie.

6. Organizator zastrzega sobie prawo odwołania konkursu bez podania przyczyny lub dokonania zmian regulaminu.

W związku z licznymi sygnałami i skargami na użytkowników, którzy nie traktują konkursu jak zabawę i nabijają nieuczciwie głosy na niektóre kandydatki - postanowilismy ograniczyć możliwość głosowania w ankiecie tylko raz dziennie (z jednej przeglądarki). Głosy od tej pory mogą oddawać tylko zalogowani użytkownicy. Proces rejestracji jest bardzo prosty - zarejestrować się można TUTAJ.

 


 

WYNIKI:


KANDYDATKI:

Irena Popek

Gołkowice

Koło Gospodyń Wiejskich w Gołkowicach powstało 13.10.1957 r., obecni liczy 50 członkiń. Członkinie brały udział w różnych kursach, odczytach, konkursach, a obecnie warsztatach tematycznych, projektach "Morawskie Wrota", biorą udział w organizowaniu dożynek, pamiętają o najstarszych członkiniach, należą do miejscowego chóru "Echo". Jest członkinią Koła od 40 lat, a od 8 pełni w nim funkcję przewodniczącej. Jest również członkiem Rady Sołeckiej w Gołkowicach i była starościna Dożynek. Wyróżnienie i dyplom uznania za aktywna działalność w organizowaniu różnych form pracy - nadane przez Urząd gminy godów. Podziękowanie domu Dziecka w Gorzycach za udzielone wsparcie. Organizuje spotkania członkiń, wspólne wyjazdy ODR na "otwarte drzwi w Mikołowie - Śmiłowicach i Ołomuńcu, pikniki kulinarne, kosmetyczne spotkania w ramach lokalnej Grupy Działania.

 


 

Dorota Margiciok

Bełsznica

Liczba lat w organizacji: Pani Dorota od 26 lat działa w organizacji, a od 20 lat jako przewodnicząca koła KGW Bełsznica. Pełnione funkcje: Przewodnicząca KGW Bełsznica, członek Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich Górzyce, członek rady sołeckiej Bełsznica, opiekun społeczny. Wyróżnienia: dyplomy i statuetki za udział w występach z zespołem "Bełszniczanki "na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim, listy dziękczynne podziękowania od wójta gminy Górzyce za społeczną działalność na rzecz gminy Górzyce. Inicjatywy: koordynacja wszystkich działań podejmowanych przez KGW Bełsznica: organizacja spotkań z okazji Dnia Kobiet, świąt Bożego Narodzenia, Dnia Matki, Dnia babci i dziadka, baliki dla dzieci, zabawy karnawałowe. Udział przy organizacji dożynek gminnych, a także uroczystości "Wiosenne świętowanie", Przegląd Palm Wielkanocnych, Dni Gminy Górzyce, Dożynki Gminne, "Noc Świętojańska", festyn polsko - czeski w Wierzniowicach, W kręgu tradycji humoru i lokalnego wigoru" - "Wilijo po śląsku", "Świniobicie".

 


 

Angela Skupień

Bluszczów

Liczba lat w organizacji: Od 35 lat działa w organizacji, od 5 lat jako przewodnicząca koła. Pełnione funkcje: Przewodnicząca KGW Bluszczów, członek Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich Górzyce, członek rady sołeckiej Bluszczów. Wyróżnienia: dyplomy i statuetki za udział w występach z zespołem "Bluszcz "na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim, podziękowania od wójta gminy Górzyce za społeczną działalność na rzecz gminy Górzyce, l miejsce za udział w konkursie kulinarnym "Kalejdoskop Śląskich Smaków". Inicjatywy: koordynacja wszystkich działań podejmowanych przez KGW Bluszczów: organizacja spotkań z okazji Dnia Kobiet, spotkań opłatkowych, z okazji Dnia Matki, Dnia babci i dziadka, zabaw karnawałowych. Udział przy organizacji dożynek gminnych w Bluszczowie, a także udział w uroczystościach "Wiosenne świętowanie", Przegląd Palm Wielkanocnych, Dni Gminy Górzyce, Dożynki Gminne, "Noc Świętojańska", festyn polsko-czeski w Wierzniowicach, W kręgu tradycji humoru i lokalnego wigoru" - "Wilijo po śląsku", "Świniobicie", "Kapuściane harce".

 


 

Helena Mucha

Czyżowice

Liczba lat w organizacji: Pani Helena od 42 lat działa w organizacji, a od 1997r działa w organizacji jako przewodnicząca koła Czyżowice. Pełnione funkcje: Przewodnicząca KGW Czyżowice, członek Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich Górzyce, członek Rady Sołeckiej, opiekun społeczny. Odznaczenia: W Dziedzinie Kultury Powiatu Wodzisławskiego. Wyróżnienia: tytuł "Człowieka o złotym sercu" gminy Gorzyce. Inicjatywy: prowadzenie kroniki z działalności KGW Czyżowice, założenie zespołu śpiewaczego "Czyżowianki", koordynacja wszystkich działań podejmowanych przez KGW Czyżowice: obchody "Niedzieli Palmowej", "Nocy Świętojańskiej", dożynek gminnych i sołeckich, Dnia Kobiet, spotkania z okazji Świąt Bożonarodzeniowych, organizacja zabaw karnawałowych, współpraca z Domem Kultury w Czyżowicach, Gimnazjum, SP Czyżowice i organizacjami działającymi na terenie sołectwa.

 


 

Urszula Jastrzębowska-Dudek

Gorzyce

Koło Gospodyń Wiejskich z Gorzyc liczy 60 członkiń działa od 55 kit. Organizuje różne imprezy okolicznościowe z okazji Dnia Kobiet, spotkania opłatkowe. Bierze udział w obchodach "Nocy Świętojańskiej", Niedzieli Palmowej, Dożynek Gminnych, Dni Gmin/. Od paru lat prężnie działa zespół "Gorzyczanki" występuje na różnych koncertach, przeglądach. Koło współpracuje z różnymi organizacjami na terenie sołectwa z Domem Kultury w Gorzycach oraz Domem Pomocy w Gorzycach gdzie bardzo często koncertuje. Liczba lat w organizacji: Od 2005 r. działa w kole jako przewodnicząca. Pełnione funkcje: Przewodnicząca KGW Gorzyce, członek Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich Gorzyce. Wyróżnienia: dyplomy za udział w występach z zespołem "Gorzyczanki" na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim, podziękowania od wójta gminy Gorzyce za społeczną działalność na rzecz gminy Gorzyce. Inicjatywy: koordynacja wszystkich działań podejmowanych przez KGW Gorzyce: organizacja spotkań z okazji Dnia Kobiet, spotkań opłatkowych. Udział przy organizacji dożynek gminnych w Gorzycach, a także udział w uroczystościach "Wiosenne świętowanie", Przegląd Palm Wielkanocnych, Dni Gminy Gorzyce, Dożynki Gminne, "Noc Świętojańska", festyn polsko-czeski w Wierzniowicach, W kręgu tradycji humoru i lokalnego wigoru" - " Wilijo po śląsku", "Świniobicie", "Kapuściane harce".

 


 

Teresa Parzych

Gorzyczki

Liczba lat w organizacji: Pani Teresa od 11 lat działa w organizacji, a od 4 lat jako przewodnicząca koła KGW Gorzyczki. Pełnione funkcje: Przewodnicząca KGW Gorzyczki, członek Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich Gorzyce. Inicjatywy: koordynacja wszystkich działań podejmowanych przez KGW Gorzyczki: spotkania z okazji Dnia Kobiet, spotkania opłatkowe, zabawy taneczne. Udział przy organizacji dożynek gminnych, a także uroczystości "Wiosenne świętowanie", Przegląd Palm Wielkanocnych, Dni Gminy Górzyce, "Noc Świętojańska", festyn polsko-czeski w Wierzniowicach, "W kręgu tradycji humoru i lokalnego wigoru" - "Wilijo po śląsku", "Świniobicie".

 


 

Alicja Lenczyk

Kolonia Fryderyk

Koło Gospodyń Wiejskich Z Sołectwa Kolonia Fryderyk liczy 45 członkiń, od początku swojej działalności było organizatorem wielu imprez, pogadanek, spotkań. Członkinie brały udział w kursach kulinarnych, kroju i szycia. Koło organizuje wycieczki turystyczno-krajoznawcze, wyjazdy do szkółek ogrodniczych, wyjazdy do teatru. Co roku KGW z Kolonii Fryderyk przygotowuje koronę dożynkową, palmę wielkanocną. KGW bierze udział w obchodach "Nocy Świętojańskiej", Palmowej Niedzieli, Gminnego Dnia Kobiet. Urządza spotkania opłatkowe, spotkania z okazji Dnia Kobiet, Dnia Matki, kolędowanie, zabawy andrzejkowe, karnawałowe, ostatkowe. Liczba lat w organizacji: Od lat 45 działa w organizacji, od lat jako 45 przewodnicząca koła. Pełnione funkcje: Przewodnicząca KGW Kolonia Fryderyk, członek Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich Gorzyce, członek Rady LGD Morawskie Wrota. Odznaczenia: srebrna odznaka zasłużony w rozwoju województwa katowickiego. Wyróżnienia podziękowania od wójta gminy Gorzyce za społeczną działalność na rzecz gminy Gorzyce. Inicjatywy: koordynacja wszystkich działań podejmowanych przez KGW Kolonia Fryderyk: organizacja spotkań z okazji Dnia Kobiet, spotkań opłatkowych, z okazji Dnia Matki, Dnia Babci i Dziadka, zabaw karnawałowych. Udział przy organizacji dożynek gminnych na Kolonii Fryderyk, a także udział w uroczystościach "Wiosenne świętowanie", Przegląd Palm Wielkanocnych, Dni Gminy Gorzyce, Dożynki Gminne, "Noc Świętojańska", festyn polsko-czeski w Wierzniowicach, W imprezach kręgu tradycji humoru i lokalnego wigoru" - "Wilijo po śląsku", "Świniobicie", "Kapuściane harce". Wspólne działania z innymi KGW oraz współpraca z Radą Sołecką, Wiejskim Domem Kultury w Gorzycach, Olzie i Czyżowicach. Organizacja imprez krajoznawczych - "Poznajmy uroki naszej gminy".

 


 

Maria Kuczera

Olza

Koło Gospodyń Wiejskich z Olzy działa od 55 lat, od początku swojej działalności było organizatorem wielu imprez, pogadanek, spotkań. Co roku KGW z Olzy przygotowuje koronę dożynkową, palmę wielkanocną. KGW bierze udział w obchodach "Nocy Świętojańskiej", Palmowej Niedzieli, Gminnego Dnia Kobiet. Urządza spotkania opłatkowe, spotkania z okazji Dnia Kobiet, Dnia Matki, kolędowe. Od 35 lat działa w organizacji, od 1983 r. pełni funkcję przewodniczącej KGW Olza. Pełnione funkcje: Przewodnicząca KGW Olza, członek Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich Gorzyce. Odznaczenia: Srebrna Odznaka Za Zasługi Dla Kółka Rolniczego. Wyróżnienia: podziękowania od wójta gminy Gorzyce za społeczną działalność na rzecz gminy Gorzyce. Inicjatywy: koordynacja wszystkich działań podejmowanych przez KGW OLZA: organizacja spotkań z okazji Dnia Kobiet, spotkań opłatkowych, z okazji Dnia Matki, Dnia babci i dziadka, zabaw karnawałowych. Udział przy organizacji dożynek gminnych w Bluszczowie, a także udział w uroczystościach "Wiosenne świętowanie", Przegląd Palm Wielkanocnych, Dni Gminy Gorzyce, Dożynki Gminne, "Noc Świętojańska", festyn polsko-czeski w Wierzniowicach, "W kręgu tradycji humoru i lokalnego wigoru" - "Wilijo po śląsku", "Świniobicie", "Kapuściane harce". Ukończenie studium w zakresie obrzędowości ludowej w Katowicach.

 


 

Krystyna Tomala

Osiny

Koło Gospodyń Wiejskich Osiny działa od 1999 r. Nadrzędnym cele jest integracja mieszkańców sołectwa w szczególności zaś kobiet w działaniu w kierunku realizacji potrzeb sołectwa w dziedzinie kultury oraz zachowania wielowiekowych tradycji ludowych. KGW w Osinach składa się z 22 członkiń. To pierwsza organizacja, która powstała po powołaniu sołectwa Osiny (1999 r.), przyczyniła się do powstania "Towarzystwa Śpiewaczego" i "Bractwa Osińskiego" w Osinach. Jest organizatorem wielu corocznych imprez ludowych, wycieczek festynów i spotkań organizowanych dla mieszkańców sołectwa. Jest współorganizatorem i uczestnikiem Dożynek Gminnych, Turniejów Sportowych, Dni Gminy Gorzyce, Św. Palm, Nocy Świętojańskiej, Wianków itp. Na obchodach swego 10-lecia gościł m. in. Przewodniczący Kółek i Organizacji Rolniczych Wł. Serafin z Warszawy. W KGW w Osinach działa 13 lat. Od 24 lutego 2004 pełni funkcje przewodniczącej KGW w Osinach. Wyróżnienia: Puchary, dyplomy, podziękowania, W 2006 r. I miejsce w Turnieju Miast i gmin o puchar przewodniczącego Rady Gminy Gorzyce. Inicjatywy: Powołanie "Towarzystwa Śpiewaczego" i zespołu wokalnego "Wiolinki", Koordynacja wszystkich działań podejmowanych przez KGW Osiny, W roku 2009 uroczyste obchody 10-lecia KGW Osiny.

 


 

Anna Połednik

Rogów

Koło Gospodyń Wiejskich z Rogowa działa od 55 lat, liczy około 30 członkiń. Kobiety organizują spotkania z okazji Dnia Kobiet, opłatkowe, zabawy karnawałowe, z okazji urodzin. Współpracują z organizacjami społecznymi działającymi w sołectwie: Kołem Emerytów, Kołem Pszczelarzy, Radą Sołecką, OSP i wspólnie organizują imprezy sołeckie np. Parafiadę, festyny. Przy kole działa zespół "Rogowianki", który koncertuje na różnych imprezach sołeckich i gminnych. Liczba lat w organizacji: Od 32 lat działa w organizacji, od 1999r. jako przewodnicząca koła. Pełnione funkcje: Przewodnicząca KGW Rogów, członek Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich Gorzyce. Inicjatywy: koordynacja wszystkich działań podejmowanych przez KGW Rogów: organizacja spotkań z okazji Dnia Kobiet, spotkań opłatkowych, z okazji Dnia Matki, Dnia babci i Dziadka, zabaw karnawałowych. Udział i pomoc przy organizacji różnych uroczystości: "Wiosenne świętowanie", Przegląd Palm Wielkanocnych, Dni Gminy Gorzyce, Dożynki Gminne, "Noc Świętojańska", festyn polsko-czeski w Wierzniowicach, W kręgu tradycji humoru i lokalnego wigoru" - "Wilijo po śląsku", "Swiniobicie", "Kapuściane harce".

 


 

Urszula Lenczyk

Turza Śl.

Liczba lat w organizacji: Pani Urszula od 27 lat działa w organizacji, a od 13 lat jako przewodnicząca koła KGW Turza Śl. Pełnione funkcje: Przewodnicząca KGW Turza ŚL, członek Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich Górzyce, członek Rady Sołeckiej Turza Śl., opiekun społeczny, Przewodnicząca Gminnego Związku Wodno- Melioracyjnego, działa również w Zespole Charytatywnym przy kościele w Turzy Śl. Odznaczenia: Zasłużony dla Rolnictwa. Wyróżnienia: dyplomy za udział w występach z zespołem "Turzanki" na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim, listy dziękczynne podziękowania od wójta gminy Górzyce za społeczną działalność na rzecz gminy Górzyce. Inicjatywy: koordynacja wszystkich działań podejmowanych przez KGW Turza Śl.: organizacja spotkań z okazji Dnia Kobiet, świąt Bożego Narodzenia, Dnia Matki, Dnia babci i dziadka, baliki dla dzieci, zabawy karnawałowe. Udział przy organizacji dożynek gminnych, a także uroczystości "Wiosenne świętowanie", Przegląd Palm Wielkanocnych, Dni Gminy Górzyce, Dożynki Gminne, "Noc Świętojańska", festyn polsko-czeski w Wierzniowicach, W kręgu tradycji humoru i lokalnego wigoru" - "Wilijo po śląsku", "Świniobicie", zawiązała zespół Turzanki 1999 r.

 


 

Zofia Widenka

Wodzisław Śl. - Kokoszyce

Koło Gospodyń Wiejskich Kokoszyce istnieje od 55 lat. W Kole działa od 12 lat. Obecnie jest jej przewodniczącą, pełni również funkcję wiceprzewodniczącej Rady Dzielnicy. Odznaczona za Zasługi dla Kółek Rolniczych. Wyróżniona dyplomami uznania za zaangażowanie w pracę na rzecz rozwoju wsi i społeczności lokalnej. W ramach działalności Koła podejmuje następujące inicjatywy: Udział w wystawach kulinarnych, Festiwal stołów wigilijnych w Warszawie, Organizacja dożynek, Wystawy kwiatów i rękodzieła, Udział w telewizji TVS, Udział w Regionalnym Festiwalu Kołocza, Pomoc dzieciom z rodzin patologicznych, Zbiorowe szkubanie pierza, Organizacja festynów rodzinnych, Prowadzenie świetlicy, Założenie grupy teatralno-śpiewaczej, Udział w lokalnych uroczystościach kościelnych.

 


 

Irena Pośpiech

Wodzisław Śląski - Radlin II

Koło Gospodyń Wiejskich Wodzisław Śląski - Radlin II - istnieje 53 lata. Działa w Kole od 15 lat, a od 12 pełni w nim funkcje przewodniczącej. Odznaczona za Zasługi dla Kółek Rolniczych. Wyróżniona: "Tytułem "Przyjaciela szkoły" przez ZSP nr w Wodzisławiu Śląskim w 2009 i 2011 r., "Złotą Kielnią" na Festiwalu Śląskiego Kustu - Marklowice 2009 r. Podjęte inicjatywy: Udział w I Festiwalu Kołocza Śląskiego w Żorach, Organizacja spotkań KGW ze specjalistami z dziedziny zdrowia, urody, rolnictwa i kultury, Współorganizacja "Dożynek Miejskich", wystawy "Nasze kulinarne dziedzictwa" i wycieczek krajoznawczych, Udział w lokalnych uroczystościach kościelnych.

 


 

Renata Korcela

Mszana

Przewodnicząca Koła w Mszanie, od 18 lat działa prężnie na rzecz lokalnej społeczności. Oprócz organizacji wielu corocznych spotkań okolicznościowych takich jak: Dzień Kobiet, Dzień Matki, Kolędowanie, Szkubaczki jest inicjatorką wielu wycieczek krajoznawczych. Od początku działalności włącza się także czynnie w bardzo duże przedsięwzięcia kulturalne organizowane przez miejscowy Ośrodek Kultury i Rekreacji: zabawa z Radiem Katowice o tytuł „Złotej Miejscowości Wakacji 1998”, zabawa z Radiem Katowice o tytuł „Złotej Miejscowości Wakacji 2002”, Dożynki Wojewódzkie 2005, plenerowe widowisko historyczne „Jesteśmy tutaj...sąsiedzi, rodacy, pobratymcy, przodkowie” 2005, plenerowe widowisko country „John i Luck na Dzikim Zachodzie” 2006, budowa pojazdów i udział w dożynkach powiatowych „Titanic”i „Kosmiczna rakieta”. Pomagała także przy organizacji Zjazdu Tatarczyków 2008 i Kolarskich Mistrzostw Świata Piekarzy i Cukierników 2010 organizowanych przy Ośrodku Kultury. Jest współorganizatorką licznych biesiad śląskich tj.„Deptanie kapusty”, biesiad górniczych, wieczorów tradycji wielkanocnych „Malowanie jajek”, festynów plenerowych, pikników ziemniaczanych, dożynek gminnych itp. Obecnie pomaga wraz z całym Zarządem Koła Gospodyń Wiejskich w Mszanie przy realizacji mikroprojektu „Frycovice-Mszana. Smaczności bez granic” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa „Przekraczamy granice”. Koło Gospodyń Wiejskich w Mszanie obchodzi w tym roku 60 lecie powstania.

 


 

Mariola Zoremba

Gogołowa

Członkini Koła gospodyń Wiejskich w Gogołowie od 10 lat. Inicjatywy: organizowanie działalności Koła.

 


 

Maria Trojan

Połomia

Liczba lat w organizacji: 43 lata w Kole Gospodyń Wiejskich w Połomii. Pełnione funkcje: skarbnik, obecnie przewodnicząca KGW. Odznaczenia: Order Matki Wsi. Wyróżnienia: Dyplomy za długoletnią i sumienną pracę oraz za przygotowanie potraw regionalnych na konkursy i wystawy. Inne osiągnięcia: Radna Gminy Mszana.


 

Organizatorami konkursu są: Poseł na Sejm RP Krzysztof Gadowski, Posłanka do Parlamentu Europejskiego Małgorzata Handzlik, Radna Wojewódzka Anna Hetman, starosta powiatu wodzisławskiego Tadeusz Skatuła. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za materiały nadesłane przez organizatorów.