środa, 22 maja 2024

imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

RSS

Memoriał Hanczarka: Ersa pechowo przegrał finał

22.01.2012 20:38 | 1 komentarz | ma.w

Tylko Dawid Ersetic walczył o złoto w Pucharze Polski. Kamil Błoński zawiódł, mile zaskoczyli Arkadiusz Gucik i Dawid Tejchman.

Memoriał Hanczarka: Ersa pechowo przegrał finał
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Drugie miejsce Kamila Błońskiego było dla prezesa MKZ Unii Grzegorza Pieronkiewicza rozczarowaniem turnieju. - Zimny prysznic zwykle się przydaje - skomentował wynik unity, który był pewniakiem do zwycięstwa w swej kategorii. Prezesa oraz Ryszarda Wolnego trenera kadry narodowej cieszyły sukcesy juniorów Gucika i Tejchmana. - Poradzili sobie w rywalizacji z seniorami, to duże osiągnięcie. Zaprocentowały treningi z reprezentacją, jakie odbyli w czasie zgrupowań w Raciborzu i Wiśle - podkreślał szkoleniowiec. 

Cztery medale na 9 startów zawodników Unii uznano za sukces, bo VIII Memoriał Hanczarka miał silną obsadę. Gospodarze byli bliscy "złota", o które jako jedyny z Raciborza walczył Dawid Ersetic w kat. 55 kg. - W pierwszej rundzie nie był wystarczająco skoncentrowany i spóźnił się z wykonaniem wózka. O przegranej zadecydowali sędziowie, którzy zaliczyli przeciwnikowi wózek, choć według mnie ten go nie wykonał w czasie walki. Niestety kamera nie zarejstrowała dokładnie tego momentu i nie doszło do trzeciej rundy - żałował prezes Pieronkiewicz. Rozżalony był też sam zawodnik, który przegrał z wicemistrzem Europy Mariuszem Łosiem.

Podczas oficjalnego otwarcia zawodów do zapaśników przemawiała Ludmiła Nowacka, wiceprezydent miasta. Podkreślała, że Racibórz służy tej dyscyplinie sportu. Krzysztof Kłosek prezes Polskiego Związku Zapaśniczego chwalił MKZ i samorząd za organizację Pucharu Polski.

Ludzie:

Ludmiła Nowacka

Ludmiła Nowacka

dyrektor Dyrektor Instytutu Studiów Edukacyjnych PWSZ w Raciborzu, radna miasta Racibórz, kierownik ds. sportu w SP 15, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.

Ryszard Wolny

Ryszard Wolny

Samorządowiec, sportowiec, zastępca przewodniczącego rady powiatu raciborskiego