środa, 24 lipca 2024

imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

Brooklyn Basket Liga opóźnia halówkę

17.01.2012 17:17 | 20 komentarzy | kozz

Kolejny raz koszykarzom grającym w amatorskiej lidze koszykówki nie udało się zakończyć swoich rywalizacji o ustalonej porze (przed godziną 19.00).

Rozgrywki odbywające się w niedzielne popołudnie w Arenie Rafako i tym razem się przeciągnęły... kosztem nudzących się na trybunach fanów futsalu, którym pozostało tylko czekać, aż skończy się mecz Kamana i Monstersów. Zawodnicy Halowej Ligi Piłki Nożnej rozpoczęli zmagania z rekordowym opóźnieniem, bo 35-minutowym. Władze BBL powinny przemyśleć sprawę, aby rozpoczynać mecze szybciej, bo okazuje się, że godzina rozpoczęcia pierwszego meczu (13.20) to za późno.

Prezes BBL - Ryszard Hahn w reakcji na artykuł opublikowany w dzisiejszym wydaniu "Nowin Raciborskich" odpowiedział, że sprawę przemyśli, a na swoją obronę powiedział, że rozgrywki amatorskiej koszykówki są od tego sezonu atrakcyjniejsze (konkursy dla widowni, prezentacja zawodników przed meczem) i stąd wynikają opóźnienia meczów. Sympatycy futsalu z kolei twierdzą, że wystarczy mecze BBL przyspieszyć o 20-30 minut i problem będzie rozwiązany. Wszakże spotkania koszykarskie to nie skoki narciarskie i łatwiej jest dostosować się do harmonogramu rozgrywek.