środa, 24 lipca 2024

imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

Zwycięstwo AZS Rafako w derbowym meczu z Volleyem Rybnik [foto i wideo]

10.12.2011 16:24 | 38 komentarzy | kozz

Siatkarze AZS Rafako dopisali na swoje konto 3 ligowe punkty po zwycięstwie 3:1 w meczu z Volleyem Rybnik, który odbył się dziś w Arenie Rafako w Raciborzu.

Materiał wideo:

Z meczu przeprowadziliśmy relację "na żywo".

KS AZS Rafako Racibórz - TS Volley Rybnik 3:1 (25:19, 13:25, 27:25, 25:19)

Hala sportowa przy ulicy Łąkowej wypełnia się kibicami coraz bardziej. W arenie pojawił się także prezydent Raciborza Mirosław Lenk.

Dobry początek raciborzan, którzy prowadzą 5:2.

Kolejne punkty po stronie Volleya i jest już 6:5 dla gości.

Długa wymiana przy stanie 8:7 dla Rafako zakończona punktem dla rybniczan.

Oba zespoły idą punkt za punkt. Nie widać wyraźnego faworyta pierwszego seta. 13:13.

Rafako wychodzi na trzypunktowe prowadzenie. Jest 16:13.

Przewaga po stronie siatkarzy Witolda Galińskiego się powiększa. Jest 19:13. Trener Madej wziął już drugą przerwę w secie.

Rybnik serwuje w aut, a AZS Rafako prowadzi 22:15. Raciborscy kibice głośno dopingują swoich pupili, krzycząc: AZS tylko zwycięstwo!

Po stracie kilku punktów przez Racibórz jest jeden punkt na przełamanie. 23:19 dla AZS.

Pierwsza piłka setowa. I zwycięstwo Rafako 25:19 w I secie.

Początek drugiego seta dla drużyny gości z Rybnika. 4:1. Trener Rafako wziął przerwę na żądanie.

Przewaga trzech punktów na korzyść Volleya utrzymuje się. Jest 9:6.

Volley prowadzi zdecydowanie 14:8. Trener AZS prosi o przerwę. A kibice zasiadają już nawet na schodach. Trybuny robią się za małe!

Ten set zdominowali rybniczanie. Wynik na tablicy - 18:8.

Setball dla Rybnika przy stanie 24:12. Pierwszy obroniony przez raciborzan, jednak za drugim razem się już nie udało. Kończą rybniczanie seta wynikiem 25:13.

W trzecim secie od początku dominują goście z Rybnika. Obecnie na tablicy widnieje wynik 12:9 dla Volleya.

Rośnie przewaga podopiecznych Włodzimierza Madeja. Jest 16:12.

Co się dzieje, Rafako doprowadza do remisu 19:19. W hali toczy się niezwykle wyrównany pojedynek.

Oba zespoły grają na przewagi - 24:24.

Punkt dla Volleya, setball dla Rybnika 25:24.

Ależ bomba Bartosza Kawki z AZS. Piłka setowa dla Rafako i koniec trzeciego seta. 2:1 dla Rafako. 27:25.

4 set zaczął się od punktu dla Rafako, bo żółtą kartkę dostał gracz Volleya.

Obie drużyny idą punkt za punkt. 8:8.

As serwisowy Aleksandra Galińskiego i na czteropunktową przewagę wychodzą gospodarze. 13:9.

Przewaga się powiększa. Jest 17:12.

Volley Rybnik walczy dzielnie, ale punkty zdobywają gospodarze.

Zwycięstwo gospodarzy coraz bliżej. 20:15 dla AZS.

Pięć punktów wciąż się utrzymuje. 22:17.

Koniec. Trzy punkty dla Rafako. W ostatnim secie 25:19.

Pierwsze szóstki:

KS AZS Rafako Racibórz: Krystian Lipiec, Rafał Kubiak, Michał Bernyś, Paweł Cieślar, Aleksander Galiński, Bartosz Kawka, Łukasz Taterka. Wchodzili z rezerwy: Mariusz Jajus, Mateusz Władarz, Patryk Otlik, Dawid Kućma. Trener Witold Galiński.

TS Volley Rybnik: Rafał Rybarczyk, Sebastian Inglot, Tomasz Warda, Łukasz Lip, Michał Łata, Arkadiusz Terlecki, Kamil Łyczko. Wchodzili z rezerwy: Radosław Niestrój, Karol Graff, Bartosz Inglot. Trener: Włodzimierz Madej.

Wkrótce na portalu nowiny.pl cały mecz Rafako - Volley - specjalnie dla najzagorzalszych kibiców.