środa, 24 lipca 2024

imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

Z wizytą w szpitalu a potem puchar

06.12.2011 20:39 | 0 komentarzy | pm

Pracowity dzień miały rybnickie koszykarki. Najpierw odwiedziły dzieci w rybnickim szpitalu a po południu rozegrały rewanżowy mecz w ramach pucharu Polski.

Pierwsze spotkanie tych ekip zakończyło się zwycięstwem gorzowianek 72:65. Rybniczanki, myśląc o awansie, musiały więc odrobić 7 punktów.
Trener rybnickiego zespołu desygnował do gry zmodyfikowaną piątkę, patrząc na ostatnie występy ligowe KK ROW. Zamiast Magdy Radwan pojawiła się jej imienniczka Skorek, z Fitz zastąpiła Laima Rickeviciute. Początek spotkania był dość wyrównany. Po punktach Dosty i Rickeviciute dla ROW-u i Skobel, Johnson dla przyjezdnych na tablicy było 5:5. Później lepiej zaczęły grać gorzowianki. Znakomicie prezentowała się Brown, która trafiała raz za razem i to główniej dzięki niej podopieczne Dariusza Maciejewskiego wygrały inauguracyjną kwartę 17:8.
Druga zaczęła się tak samo jak zakończyła pierwsza, czyli od skutecznej gry akademiczek z Gorzowa i problemów w ofensywie miejscowych. W pewnym momencie przyjezdne prowadziły już 24:12. Na szczęście dla kibiców z Rybnika, końcówka pierwszej połowy należała do koszykarek Mikołajca. Trafiła Rickeviciute, Dosty i Suknarowska a równo z końcową syreną z 8 metru trafiła Harris i obie ekipy schodziły do szatni przy prowadzeniu Gorzowa 26:24.
Po zmianie stron lepiej na parkiecie prezentowały się gospodynie. W połowie trzeciej kwarty, po kolejnych punktach Rickeviciute prowadziły 35:30. Ich przewagę zmniejszyła Trębicka trafiając za trzy. Chwilę później był już remis. O czas poprosił wtedy trener KK ROW. Po nim zza linii 6,75 trafiła Dźwigalska i przyjezdne prowadziły różnicą trzech punktów. I taką przewagę gorzowianki zachowały przed ostatnimi dziesięcioma minutami.
Ostatnia kwarta rozpoczęła się od dwóch trójek Trębickiej i prowadzenia przyjezdnych 46:39. Wtedy kilka punktów z rzędu zdobyła Dosty, swoje dorzuciła Harris i rybniczanki wyszły na prowadzenie 47:46. Co prawda po akcji 2+1 Kaczmarczyk gorzowianki odzyskały jeszcze prowadzenie ale ostatnie dwie minuty należały do gospodyń, które po punktach Morawiec i Harris wygrały ostatecznie 52:51.
Do dalszych rozgrywek awansowała jednak ekipa z Gorzowa, która pierwszy mecz wygrała 7 punktami. Rybniczankom została walka w Ford Germaz Ekstraklasie.

W galerii fotorelacja z wizyty rybnickich koszykarek w rybnickim szpitalu. Koszykarki rozdawały pluszaki, które na ostatni mecz z ŁKS-em przynieśli kibice.

KK ROW Rybnik - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 52:51 (8:17, 16:9, 13:14, 15:11)

KK ROW: Rickeviciute 10, Morawiec 10, Harris 8, Dosty 8, Rack 5, Suknarowska 4, Fitz 2, Gawor 2, Skorek 2.

AZS PWSZ: Brown 17, Johnson 10, Trębicka 9, Weaver 4, Skobel 3, Dźwigalska 3, Kaczmarczyk 3, Maruszczak 2, Smalley 0, Nnamaka 0.