Wtorek, 23 lipca 2024

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

Gospodarze w „swoim” lesie nie zawiedli

14.10.2011 16:47 | 0 komentarzy | art

W sumie 6 medali wywalczyli zawodnicy Sparty Czyżowice na II Otwartych Mistrzostwach gminy Gorzyce w Biegu na Orientację.

Zawody odbyły się 9 października i zaliczane były do Klubowego Pucharu Śląska w orientacji sportowej. Trzeba zaznaczyć, że zawodnicy Sparty mieli nieco ułatwione zadanie bo rywalizacja odbywała się u nich „w domu” czyli na terenie czyżowickiego lasu i malowniczej „Szwajcarii” czyżowickiej. A istotnym elementem rywalizacji w biegach na orientację jest poruszanie się po odpowiedniej, wyznaczonej punktami kontrolnymi trasie. Przebieg między punktami jest dowolny i właśnie jego wybór często decyduje o sukcesie lub porażce.

W Czyżowicach zawodnicy rywalizowali w kilkunastu kategoriach, na trasach, które w zależności od kategorii liczyły od 2 do niespełna 5 km. Maksymalne przewyższenia sięgały od 60 do 165 m. Start do biegu znajdował się w głębi lasu. Rywalizację utrudniała pogoda. Padający przed zawodami deszcze spowodował, że część tras była pokryta śliskim błotem.

W kategorii K-10 zwyciężyła Aleksandra Dutkiewicz z SP 1 Gorzyce. W K-12 Sabina Bodzek z UKS Jedynka Jastrzębie, 3. miejsce zajęła Marta Jurczyk ze Sparty Czyżowice. W K-14 zwyciężyła Kinga Harasymiuk z Jedynki Jastrzębie. W K-16 wygrała Klaudia Buczek z Reflexu Rybnik. 3. była Karolina Mencel ze Sparty. W K-18 wygrała Izabela Kasza z Refelxu, zaś w K-21 Mawina Wysocka z Komety Gliwice. W kategorii K-35+ zwyciężyła Urszula Czerkawska z MUKS-u Gliwice. W mieszanej męsko-kobiecej kategorii KM-R zwyciężył Antoni Galwas z Wodzisławia, przed Konradem Kuraszem ze Sparty. Kategorię M-10 wygrał Dominik Kaszuba z Komety, przed Mikołajem Pączko z ZSO Lubomia. W M-12 najlepiej spisał się Jan Kasza z Reflexu. W M-14 wygrał Jakub Jaroszek, zawodnik MUKS-u Gliwice. 3. miejsce zajął Maciej Jurczyk ze Sparty. Kategorię M-16 wygrał Mateusz Czarnecki z Jedynki. W M-18 zwyciężył Piotr Skorupa z MUKS-u Gliwice, przed Tomaszem Jurczykiem, zawodnikiem Sparty. Zwycięstwo w M-21 należało do Mirosława Dzika z MUKS-u Gliwice, w M-35 wygrał Krzysztof Bodzek z Jedynki, w M-45 Krzysztof Wojarski, zawodnik Wawelu Kraków, zaś w M-55 Antoni Szotek ATZ Racibórz. W kategorii OPEN 2 wygrał Adam Marszałkowski z Gorzyc, miejsce 3. zajęła Janina Konieczny z Wodzisławia. OPEN 4 wygrał Piotr Jurczyk, zawodnik Sparty.