Wtorek, 23 lipca 2024

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

ZAKSA pokonała beniaminka z Gdańska

12.10.2011 19:55 | 4 komentarze | kozz

W meczu III kolejki rundy zasadniczej PlusLigi zespół ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonał w swojej hali Lotos Trefl Gdańsk 3:1.

Początek pierwszego seta wskazywał na to, że mecz będzie dla zespołu z Kędzierzyna-Koźla spacerkiem. Taki stan rzeczy wyglądał do połowy pierwszego seta. Wtedy do roboty wzięła się drużyna gości z Gdańska. Ostatecznie pierwszy set padł łupem gospodarzy, którzy wygrali go do 20. W drugim secie ZAKSA nie miała już takiego łatwego zadania. Beniaminek wziął się mocno do pracy i utrzymując kilkupunktową przewagę przez cały set wygrał go do 21. Trzeci set ponownie należał do ZAKSY, ale znów nie było tak łatwo. Początkowe prowadzenie 9:2 rozluźniło grę gospodarzy, a goście pod koniec seta zaczęli nadrabiać straty. Ostatecznie jednak set należał do siatkarzy z Kędzierzyna. Czwarty set był bardzo wyrównany, ale zwycięski dla ZAKSY. Wśród podopiecznych trenera Krzysztofa Stelmacha na parkiecie zabrakło kontuzjowanych: Sebastiana Świderskiego i Jurija Gladyra. Kolejny mecz siatkarze ZAKSY zagrają u siebie, a przeciwnikiem będzie Asecco Resovia Rzeszów. Spotkanie rozpocznie się w najbliższą sobotę o godzinie 14.30.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Lotos Trefl Gdańsk 3:1 (25:20, 21:25, 25:21, 25:21)