Poniedziałek, 22 lipca 2024

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

RSS

Terenowa sesja w Nędzy

12.06.2011 13:12 | 3 komentarze | woj

6 czerwca odbyła się wyjazdowa sesja rady gminy Nędza. Wójt Anna Iskała oraz radni udali się na przegląd inwestycji na terenie gminy.

Terenowa sesja w Nędzy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zapoznali się m.in. z planami budowy kanalizacji i oczyszczalni ścieków w Ciechowicach, projektem termomodernizacji budynku gminnego w Zawadzie Książęcej, problemami klubu sportowego w Górkach Śląskich. Wójt i radni nie zdecydowali się, w ramach sesji, na przegląd robót rekultywacyjnych na terenie żwirowni w Babicach.

Najważniejszą inwestycją w gminie jest budowa kanalizacji. Oczyszczalnia ścieków w Ciechowicach o przepustowości docelowej 600 m3/dobę, ma być połączona z siecią kanalizacyjną o łącznej długości 31 km. Na terenie sołectwa ma funkcjonować pięć pompowni ścieków oraz jedna oczyszczalnia. Inwestycja ma objąć sołectwa Nędza i Ciechowice. Pozostałe miejscowości w gminie, z powodów zbyt wysokich kosztów, zostaną skanalizowane dopiero po ukończeniu powyższego etapu inwestycji.

Wizyta władz gminy okazała się korzystna dla sportowców z Górek Śląskich. O fatalnym stanie infrastruktury klubu informował wielokrotnie na sesjach rady gminy radny Henryk Postawka. Na miejscu wójt na własne oczy zapoznała się z bolączkami klubu LKS. Miejscowym działaczom udało się nawet wynegocjować 1 tys. zł na bieżące remonty, choć jak tłumaczyli potrzeb jest znacznie więcej (m.in. planowany remont płyty boiska, wyposażenie trybun w siedziska czy zatrudnienie w klubie gospodarza).

W Zawadzie Książęcej ma być ocieplony budynek, w którym mieści się świetlica, DFK oraz biblioteka. Anna Iskała przyznała, że gdyby nie to, że budynek jest zabytkiem, bardziej opłacałoby się go wyburzyć. Prace na obiekcie mają się zacząć lada dzień.

Wójt i radni odwiedzili również prom pomiędzy Ciechowicami i Grzegorzowicami. Pomimo wcześniejszych zapewnień Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach o tym, że obsługa promu zajmują się od 1 marca przeszkoleni pracownicy, w pracy promu nic się nie zmieniło. Przeprawą przez Odrę zajmuje się nadal pan Komor, który obsługuje prom w godzinach: od poniedziałku do soboty 5.30 – 9.30 i 13.00 – 17.00, w niedzielę 9.30 – 12.30 i 13.30 – 17.00.