Poniedziałek, 22 lipca 2024

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

Celne oko budowlańców

25.05.2011 23:36 | 2 komentarze | WiZ

24 maja  na strzelnicy Rafako zostały przeprowadzone  III Powiatowe Zawody Strzeleckie dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, w których uczestniczyło 7 dziesięcioosobowych zespołów szkół średnich z Raciborza.

Najlepszy okazał się zespół z ZSBiRR, który wygrał z wynikiem 836 pkt. Drugie miejsce  wywalczyła ekipa ZSZ z 775 pkt, a trzecie miejsce przypadło drużynie z ZSM, która zgromadziła 761 pkt na koncie.

Indywidualnie najlepszy okazał się Roman Kubiak z CKU, który wystrzelał 97 punktów. Drugie  miejsce wywalczył reprezentujący ZSZ Kamil Karkus z 93 punktami na koncie, a trzecie miejsce przypadło Kubie Wojteczkowi z ZSE, który zgromadził 92 punkty. W rywalizacji wzięły udział drużyny: ZSM, ZSBiRR, ZSE, ZSZ, I LO, ZSOMS i CKU.

Zwycięska  drużyna wystąpiła w składzie: Markus Bartosz, Karolina Taraszewska, Szymon Kubik, Paweł Badaczewski, Marek Szymanowski, Kamil Chlipała, Dawid Martynus, Michał Łacek, Patryk Gurk i Mateusz Gurnik. Opiekunem zwycięskiej drużyny jest Władysław Kubiak.

Zwycięzcy z ZSBiRR otrzymali z rąk pana Adama Hajduka Starosty Raciborskiego puchar, a  w kategorii indywidualnej 10-ciu najlepszym  zawodnikom wręczono nagrody rzeczowe. Organizatorami i sponsorami nagród byli: Starostwo Powiatowe, Zespół Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych, Raciborskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie i Klub Strzelecki LOK przy RAFAKO. Sędziami zawodów byli Józef Pluta, Czesław Puzdrowski, Romuald Sofiński natomiast  koordynatorem zawodów był nauczyciel PO mgr Władysław Kubiak.

W zawodach rozegranych 20 maja drużyna Chłopców z ZSM w Raciborzu w składzie: Dominik Kwiatkowski, Michał Krawczyk i Szymon Rudek, zajęła wysokie III  miejsce z wynikiem 319 punktów w 50-tych Zawodach Strzeleckich  „O Srebrne Muszkiety - 2011”. Zawody były zorganizowane przez Kuratorium Oświaty i Wojewódzki Sztab Wojskowy w Katowicach przy wsparciu i pomocy władz samorządowych i administracyjnych oraz Ligi Obrony Kraju. Zawody rozegrano na strzelnicy ZSO nr 2 w Rybniku. Opiekunem i trenerem zawodników  był mgr Władysław Kubiak. nauczyciel PO .W zawodach uczestniczyło 15 zespołów z  terenu  Delegatury Oświaty w Rybniku.