Poniedziałek, 22 lipca 2024

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

Piorunujące uderzenie Unii

04.05.2011 01:36 | 0 komentarzy | WiZ

Po ciężkim meczu  z mocnym przeciwnikiem KP Unia Racibórz zainkasowała kolejne punkty. Tym razem raciborskiej Unii przyszło się zmierzyć z trzecim zespołem IV ligi MRKS Czechowice-Dziedzice i odnieść zwycięstwo pokonując rywala 3:2.

Pierwsze 19 minut było piorunujące w wykonaniu gospodarzy, którzy trzy razy umieścili piłkę w siatce bramki Czechowic wykazując się stu procentową skutecznością. Unia prowadziła w spotkaniu 3:0, po bramkach Pawlisza w 8. minucie, Kowalczyka w 15. minucie i 4 minuty później po golu Potaczka. Uspokojeni prowadzeniem unici oddali inicjatywę gościom, wychodząc z groźnymi kontratakami. Bramkę kontaktową goście uzyskali w 39 minucie, drugie gola zmniejszając rozmiar porażki w 81. minucie meczu, autorem obu bramek był Gąsiorek. Każda z drużyn w meczu miała dużo sytuacji do strzelenia bramki, ale skuteczność nie była mocnym punktem obu zespołów. W bramce Unii dobrze spisywał się Szymon Kubów, który kilkakrotnie ratował swoją drużynę od utraty bramki.

KP Unia Racibórz - MRKS Czechowice-Dziedzice 3:2 (3:1)

Bramki: 1:0 Pawlisz (8.), 2:0 Kowalczyk (15.), 3:0 Potaczek (19.), 3:1 Gąsiorek (39.), 3:2 Gąsiorek (81.)

KP Unia: Kubów, Selera, Fryt, Chełchowski, Słysz, Potaczek, Podstawka, Kowalczyk, Gawryluk (Rachwalski 90.), Pawlisz (Pytlik 87.), Pniewski (R. Haras 72.)