imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

Zwycięski debiut Łukasza Zejdlera

14.03.2011 20:09 | 0 komentarzy | kozz

Były piłkarz Unii Racibórz, Łukasz Zejdler zadebiutował w barwach seniorskiej drużyny Banika Ostrava, grającego w najwyższej klasie rozgrywkowej w Czechach - Gambrinus Lidze.

Łukasz Zejdler, który za tydzień skończy 19 lat zaliczył bardzo udany debiut, rozgrywając całe 90 minut meczu przeciw Mladzie Boleslav. Zespół Banika Ostrava wygrał 1:0 po golu Adama Varadiego w 14. minucie spotkania. Polski zawodnik, który jest jednym z dwóch grających w lidze czeskiej zagrał na lewej obronie wykazując przytomność w grze. Wychowanek Unii nie miał problemów ze stawieniem czoła rywalom z Bolesławia, wielokrotnie zatrzymując groźnie kontrujących rywali. Zejdler z bardzo dobrej strony pokazał się nie tylko w defensywie, ale i ofensywie. W 45. minucie rzut wolny z linii pola karnego wykonywali piłkarze Banika. Rywal z Bolesławia wybił piłkę na środek boiska, gdzie pozostał Zejdler, ten posłał piłkę z powrotem w pole karne, a koledzy z jego zespołu stworzyli bardzo groźną sytuację podbramkową. Ostatecznie piłka, która odbijała się jak na stole bilardowym, przeturlała się koło słupka. Była to najgroźniejsza sytuacja w pierwszej połowie poza bramką z 14. minuty. W 51. minucie dziewiętnastoletni zawodnik dośrodkował piłkę w pole karne, a tam uderzenie na bramkę Mlady oddał jeden z ofensywnych graczy Banika. W kolejnych minutach Zejdler nie zapędzał się już tak często pod pole karne przeciwnika i skupił się na obronie. W pierwszej połowie były unita wykonywał dwa rzuty rożne, po których nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Mlady. Banik Ostrava, który przed tym meczem zajmował 14. miejsce w tabeli wygrał z piątą siłą Gambrinus Ligi 1:0. Mecz, który odbył się w poniedziałkowe popołudnie transmitowany był na czwartym kanale czeskiej telewizji.

Banik Ostrava - Mlada Boleslav 1:0