RLPS - Punkty dodatnie i punkty ujemne

30.03.2010 10:21 | 80 komentarzy | mk
W niedzielę zespoły Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej rozpoczęły drugą rundę play-off. W półfinałach zmierzyły się drużyny Lunatyków OSiR z Nowinami.pl oraz EL-Bisu z Air-Teamem monsun.com.pl.

Mistrz za silny
W pierwszym pojedynku zeszłoroczni mistrzowie Ligi Lunatycy nie pozostawili złudzeń drużynie Nowin.pl wygrywając pojedynek 3-0. Mecz podsumował kapitan Lunatyków Paweł Król. - Zagraliśmy bardzo dobrze od początku spotkania. Obie drużyny wiedziały, że o wygranej będzie decydować zagrywka i przyjęcie. W tych elementach zagraliśmy zdecydowanie lepiej i dlatego wygraliśmy. Dodał również, że jego drużyna nie była pewna na co ją stać w tej fazie rozgrywek, ze względu na ciągłe braki kadrowe i w treningu i nie była pewna zwycięstwa. Podkreślił, że nie bez znaczenia była również przegrana z Nowinami w rundzie zasadniczej. Po spotkaniu Lunatycy mają komfortową sytuację przed rewanżem. - Chcielibyśmy rozstrzygnąć tą rywalizację już w pierwszym secie meczu rewanżowego, by spokojnie awansować do finału rozgrywek. Nie będziemy liczyć małych punktów. Jeśli awansujemy, będziemy walczyć z całych sił, żeby zdobyć kolejne mistrzostwo - zakończył zadowolony kapitan. Drużyna Nowin.pl z pewnością może być zawiedziona wynikiem spotkania. Uzyskany wynik stawia ich w bardzo trudnej sytuacji przed rewanżem. Nie wygrali ani jednego seta oraz mają 19 małych punktów na minusie. Jeśli chcą myśleć o awansie będą musieli zagrać mecz życia, z coraz lepiej grającymi Lunatykami. Jednak dopóki piłka w grze na pewno powalczą o awans. Jeśli się nie uda, pozostanie mecz o trzecie miejsce.

Monsunowy walec
W drugim meczu półfinałowym pomiędzy El-Bisem i Air-Teamem kibicie spodziewali się zaciętego i emocjonującego spotkania. Po 4-setowym pojedynku mecz wygrała niepokonana od 12 spotkań drużyna Air-Teamu w setach 3-1. Pomimo przegranej kapitan El-Bisu Piotr Gonsior był zadowolony z poziomu gry drużyny. - Rozegraliśmy dzisiaj dobry, pozytywny mecz. Mamy wciąż okrojony skład personalny. Gramy bez libero, ale staramy się grać jak najlepiej tymi zawodnikami, którzy są w składzie. Dzisiaj zabrakło troszkę szczęścia w niektórych sytuacjach. Kilka razy odrabialiśmy straty, ale jak się dużo odrabia, to potem też kilka punktów się traci - podsumował po meczu Piotr Gonsior. Kapitan podkreślił również skuteczną grę przeciwnika. - Air-Team zagrał dzisiaj świetne zawody. Ich rozgrywający gubił nasz blok i mieliśmy z tym duże problemy - dodał. W rewanżu drużyna El-Bisu nie stoi na straconej pozycji. - Nawet gdybyśmy przegrali dzisiaj mecz 0-3 walczylibyśmy o wejście do finału. Taka jest siatkówka i boisko niejednokrotnie pokazało, że w rewanżu wynik może być w drugą stronę. Wygraliśmy jednego seta i mamy niewielką 6 punktową stratę w małych punktach. To daje szanse na walkę o finał - zakończył. Drużyna Air-Teamu monsun.com.pl kontynuuje zwycięską passę od początku sezonu. Przegrała do tej pory tylko jeden mecz z Enterem Instal Mag w pierwszym meczu rundy zasadniczej. Czy EL-Bis zakończy wspaniałą serię ? Dowiemy się za dwa tygodnie.

Niżej też gorąco
W meczu o miejsca 5-8 drużyna Entera Instal Mag wygrała po bardzo zaciętym pojedynku ze Złotnikiem Chrzanowskim 3-2. Drużyna Złotnika po przegranym dwumeczu z Nowinami o awans do półfinału, musiała znaleźć w sobie nową motywację do gry. W meczu z Enterem Złotnik wygrał pierwszego seta, a później prowadził w meczu 2-1. Nie zdołał jednak rozstrzygnąć losów meczu na swoją korzyść i przegrał kolejne dwa sety. Enter pomimo braków kadrowych pokazał serce do gry, zdołał odrobić straty i wygrał mecz 3-2. Oba zespoły zachowały szansę na walkę o piąte miejsce. Rewanż zapowiada się bardzo ciekawie, tym bardziej, że jedna z tak doświadczonych i utytułowanych drużyn będzie musiała zagrać tylko o siódme miejsce w rozgrywkach.

Gra na szóstkę
W drugim meczu CXT Racibórz wygrało z Walterem "13" w setach 3-1 i jest bliżej awansu do gry o piąte miejsce w tegorocznych rozgrywkach. W zeszłym roku CXT było rewelacją sezonu i zajęło ostatecznie czwarte miejsce. W tym roku nie udało się awansować do półfinałów. - Żal pozostaje, ale będziemy walczyć o piąte miejsce. Skład mamy w zasadzie taki sam jak w zeszłym roku, poziom prezentujemy podobny. Dzisiejszy mecz z Walterem w skali 1-10 oceniam na 6 - powiedział po meczu rozgrywający CXT Marek Kurczyk. Zawodnik dodał, że spodziewa się kolejnego zwycięstwa w rewanżu, a w meczu o piąte miejsce drużynie jest obojętne, czy zagra ze Złotnikiem lub Enterem.

Młodzież wypunktowana
W pojedynku o 9 miejsce między zespołami Omerty Racibórz i Agrotisu Budan Zets, tym razem niespodziewanie łatwo wygrała drużyna Omerty 3-0. Drużyny toczą zaciętą walkę o przedostanie miejsce w tabeli. Poprzednie pojedynki kończyły się wynikiem 3-2 dla Agrotisu. W niedzielnym meczu doświadczeni zawodnicy Omerty wypunktowali młodych graczy przeciwnika, zagrali spokojniej w końcówkach setów i to oni mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w tej rywalizacji. Wydaje się, że Agrotis nie prezentuje już tak dobrej formy, jaką pokazywał w rundzie zasadniczej, wygrywając mecze z silniejszymi przeciwnikami. Te dwie drużyny grają do trzech wygranych meczów. Aktualny stan rywalizacji wynosi 2-1 dla Agrotisu.

Runda rewanżowa półfinałów i spotkań o miejsca 5-10 zostanie rozegrana 11 kwietnia br na salach gimnastycznych SP18 i G3. Kibiców serdecznie zapraszamy. Emocji na pewno nie zabraknie.

Mecze II rundy play-off:
półfinały:

Lunatycy OSiR - Nowiny.pl 3:0 (25:15, 25:23, 25:18) (+19 pkt.)
Air-Team monsun.com.pl - El-Bis 3:1 (27:25, 22:25, 25:22,  25:21) (+6 pkt.)
O miejsca 5-8:
Enter Instal Mag - Złotnik Chrzanowski 3:2 (21:25, 26:24, 22:25, 27:25, 15:13) (-1 pkt)
CXT Racibórz - Walter "13" 3:1 (16:25, 25:10, 25:19, 25:15) (+21 pkt.)