imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RLPS - Grają na całego

09.03.2010 13:34 | 11 komentarzy | mk
Drużyny Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej rozpoczęły walkę o półfinał.

Pierwsza runda play-off Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej za nami. Faza zasadnicza wyłoniła osiem drużyn, które walczą o wejście do półfinału rozgrywek. Każda para zespołów gra mecz i rewanż. Wygrane zespoły zagrają o miejsca 1-4, a przegranym pozostanie walka o miejsca 5-8.

Z wiarą do końca

Najciekawszy przebieg niedzielnych meczów miał pojedynek El-Bisu z zespołem CXT Racibórz. Po trzech setach CXT prowadziło w meczu 2-1 i w czwartym secie prowadząc 24-20 pewnie zmierzało do wygrania meczu. Własne błędy CXT w końcówce seta pozwoliły jednak wrócić EL-bisowi do gry, który doprowadził do wyrównania 2-2, a  w tie-breaku nie dał szans czwartej drużynie zeszłego sezonu i wygrał mecz 3-2. - W połowie meczu sami nie wierzyliśmy, że możemy wygrać to spotkanie. Jedna przedłużona i szczęśliwie wygrana akcja w końcówce czwartego seta zaważyła na tym, że pozostaliśmy w meczu. Wówczas wiara wróciła i to pozwoliło wygrać cały mecz – komentował po meczu kapitan El-Bisu Piotr Gonsior. Dodał, że z przebiegu gry nie jest zadowolony i tym bardziej cieszy wynik, jaki osiągnęła drużyna. Liczy się również z ciężką przeprawą za tydzień. – Zobaczymy co będzie w rewanżu. Gramy w kratkę i nie wiem czego możemy się spodziewać po naszej drużynie. Obie ekipy mają szansę na awans – podsumował. Gracze CXT z pewnością mogą być zawiedzeni wynikiem. Mogli wygrać mecz 3-1 i spokojnie podejść do rewanżu. Teraz czeka ich zacięta walka o półfinał.

Pojedynek mistrzów

W meczu wielokrotnych mistrzów ligi Lunatycy pokonali Entera Instal Mag 3-0. - Wiedzieliśmy, że to będzie trudne spotkanie. Na początku meczu byliśmy troszkę spięci.  Enter odskakiwał na kilka punktów, a my musieliśmy gonić. Taki przebieg miały pierwsze dwa sety. W trzeciej partii kontrowaliśmy już grę od początku do końca. Cieszymy się z wyniku. Dzięki zwycięstwu bez straty seta  mamy teraz spokojniejszą sytuację przed rewanżem – powiedział po meczu kapitan Lunatyków Paweł Król. Forma zespołu w fazie zasadniczej była niestabilna. – Czujemy że teraz forma jest. Zmobilizowaliśmy się, poświęciliśmy treningom więcej czasu i mam nadzieję, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej – zakończył kapitan. Za tydzień Lunatykom wystarczy wygrać jednego seta, aby awansować do półfinału. Enter nie zdobywając żadnego seta skomplikował sobie sytuację, ale z pewnością nie składa jeszcze broni.

Walka na całego

5-setowy bój stoczyły drużyny Złotnika Chrzanowskiego i Nowin.pl, zakończony zwycięstwem Złotnika 3-2. Drużyna Nowin.pl zagrała dobre zawody, prowadząc nawet w meczu 2-1. Bardziej doświadczony Złotnik powrócił jednak do dobrej gry i rozstrzygnął zawody na swoją korzyść.  Za tydzień na parkiecie z pewnością emocji nie zabraknie. Sprawa awansu do półfinału  dla obu drużyn wciąż pozostaje otwarta.

Bez strachu

Najmniej emocji dostarczył kibicom pojedynek Air-Teamu monsun.com.pl (www.air-team.pl) z Walterem „13”. Drużyny zajmowały po rundzie zasadniczej odpowiednio 1 i 8 miejsce.  Kapitan Waltera przekonywał po zakończeniu rundy zasadniczej, że play-offy rządzą się swoimi prawami i Air-Team może się bać pojedynku z nimi. Wynik wskazuje, że drużyna z Pszowa nie przestraszyła się. Po łatwym pojedynku wygrała mecz 3-0 i pewnie zmierza do półfinału rozgrywek.

W pojedynku o miejsca 9-10 spotkały się drużyny Agrotisu Buda Zets i Omerty Racibórz. Mecz rozstrzygnęli na swoją korzyść zawodnicy Agrotisu wygrywając z bardziej doświadczonym zespołem  3-2.

Runda rewanżowa już za tydzień w niedzielę. Wszystkim kibiców serdecznie zapraszamy. Więcej o lidze na stronach www.rlps.com.pl i www.rlps.pl.