Niedziela, 21 lipca 2024

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

Sneakers4u i DHL górą

15.11.2009 18:54 | 32 komentarze |
Mecz V kolejki ALK rozegrany 15 listopada pomiędzy zespołami Huraganu i DHL zakończył się zwycięstwem DHL. W drugim pojedynku drużyna Sneakers4u pokonała Green Turkey.

W ostatnim meczu V kolejki ALK rozegranym 15 listopada AZS Racibórz przegrał z zespołem Kaman.

Początek spotkania to lekka przewaga AZS 6:2, później po ładnej akcji prowadził 9:4. Od tego momentu Kaman zaczynał się rozkręcać, zdobył kilka punktów  z akcji, uruchomił trzy szybkie kontry i prowadził po I kwarcie 14:11. W II kwarcie Kaman przez cały czas sukcesywnie powiększał przewagę. Obie drużyny przeprowadzały ładne kombinacyjne akcje, ale skuteczność, doświadczenie i ogranie były po stronie drużyny Kaman, która ze sobą gra już ładnych parę lat, co także odzwierciedlał wynik po II kwarcie 20:43.
Początek III kwarty to gra kosz za kosz, potem Kaman odjechał AZS na 38 punktów, od stanu 62:24 dla drużyny Kaman, AZS odrobił straty i zyskał w serii kilkanaście punktów i zmniejszył przewagę na koniec III kwarty do 62:37 dla Kaman. Na początku IV kwarty AZS zyskał 3 punkty, gdy Kaman 8 i stale powiększał już i tak dużą przewagę. Dosyć jednostronne spotkanie kończy się 50:90 dla drużyny Kaman. Chociaż drużyna AZS poniosła tak sromotną porażkę to jednak pozostawiła po sobie dobre wrażenie, bo momentami grała całkiem dobrze, kombinacyjnie i ładną koszykówkę dla oka.

AZS RACIBÓRZ : KAMAN  50 : 90
AZS Racibórz: Łysień Paweł 13, Wojciech Smoleń 13, Artur Zniszczoł 13
Kaman: Daniel Atłachowicz 25, Zygmunt Wranik 22, Krzysztof Oliwa 13. Zbigniew Szczepaniak 12, Arkadiusz Nowacki 10

Skład drużyny AZS : Marcin Parzonka, Tomasz Wawak, Mateusz Ślęziak, Mateusz Wiecha, Wojciech Smoleń, Artur Zniszczoł, Karol Gajda, Paweł Łysień, Marek Rzeszowski.

Skład drużyny Kaman: Arkadiusz Nowacki, Zygmunt Wranik,  Zbigniew Szczepaniak, Bartosz Winkler , Zenon Sochacki, Daniel Atłachowicz,  Krzysztof Oliwa.

Arkadiusz Nowacki – kapitan zespołu Kaman: Studenci grają nowym składem, pod koniec sezonu będą grali lepiej. mecz był całkiem spokojny na początku AZS grał na świeżości i miał kilka punktów przewagi.

Marcin Parzonka– trener zespołu AZS Racibórz: Kaman pokazał nam jak się gra, jest to doświadczony zespół grają już ze sobą 10 lat. My dopiero uczymy się grać i ten rok poświęcamy na naukę. Wynik odzwierciedla różnicę między nami , a drużyną Kaman.