Poniedziałek, 28 października 2024

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

Okręgowe derby w Marklowicach dla Górnika Radlin [ZDJĘCIA]

2 godziny temu | 0 komentarzy | ATy

Zanim w sobotni wieczór wszyscy kibice piłki nożnej usiedli przed telewizorami by zobaczyć hiszpańskie el classico, w Marklowicach rozegrano swoiste derby okręgówki III Ligi Śląskiej. Do boju z tamtejszą Polonią przystąpili zawodnicy Górnika Radlin, którzy po 90 minutach mogli cieszyć się z wygranej 1:2.

Drużyna Górnika Radlin wygrała z Polonią Marklowice 1:2.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania w Marklowicach nie przyniosła większych emocji pod żadną z bramek. Goście postawili na otwarty futbol, gospodarze natomiast nastawili się na kontrataki.

Wszystko zmieniło się po zmianie stron. W 49 minucie dwójkową akcję przeprowadzili Szymon Szydłowski i Kamil Olszewski - ten ostatni sprytnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy i Górnik prowadzil 0:1.

W 65. minucie do remisu doprowadził Mateusz Wąsowicz, strącając piłkę głową po wznowieniu z rzutu rożnego. Chwilę później na boisku w drużynie Górnika pojawił się Patryk Kraszczyński, który już w 70. minucie ponownie wyprowadził gości na jednobramkowe prowadzenie.

Do końca meczu Polonia rzuciła się do odrabiania strat, a Górnik liczył na udane akcje z kontrataku, jednak do ostatniego gwizdka wynik nie uległ już zmianie. Wygrana Górnika Radlin pozwoliła tej drużynie wskoczyć na 11. miejsce w tabeli Grupy 3 III Ligi Śląskiej Rybnik - Racibórz. Polonia Marklowice klasyfikowana jest jedną pozycję niżej.

Polecami galerię, w kórej znaleźć można nie tylko zdjęcia z przebiegu meczu, ale i dopingujących swoje drużyny kibiców.