Poniedziałek, 14 października 2024

imieniny: Alana, Kaliksta, Fortunaty

Czarni II Gorzyce gromią Górnika Pszów. Zganiacz i Cebula w formie strzeleckiej [ZDJĘCIA]

3 godziny temu | 0 komentarzy | zibi

Czarni II Gorzyce pokazali swoją siłę w 10. kolejce klasy B (Racibórz), pokonując Górnika Pszów aż 6:2. Choć pierwsza połowa nie zapowiadała tak wysokiego wyniku, gospodarze zdecydowanie przejęli inicjatywę po przerwie.

Czarni II Gorzyce wygrywają w 10. kolejce B klasy z Górnikiem Pszów

W 10. kolejce klasy B (Racibórz) Czarni II Gorzyce podejmowali na swoim boisku Górnika Pszów i pewnie zwyciężyli 6:2. Mecz od samego początku zapowiadał się ciekawie, jednak pierwsza połowa z początku była wyrównana, jednak to w 29. minucie obraz gry się zmienił na listę strzelców, wpisał się Zganiacz, bo błędzie defensywy Pszowa i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy.

Po zmianie stron Gorzyce przyspieszyli tempo gry, co szybko zaowocowało kolejnymi bramkami. W 55. minucie ponownie trafił Zganiacz, a w 62. minucie wynik podwyższył Cebula, sprawiając, że na tablicy widniał rezultat 3:0. Chwilowy zryw gości przyszedł w 65. minucie, kiedy Foreiter zdobył bramkę kontaktową na 3:1. Jednak zaledwie minutę później odpowiedź gospodarzy była błyskawiczna – Cebula ponownie wpisał się na listę strzelców, podwyższając wynik na 4:1.

Czarni nie zamierzali zwalniać tempa. W 74. minucie Zając zdobył piątego gola dla gospodarzy, jednak Górnik Pszów nie zamierzał się poddać bez walki – w 76. minucie Gawlik trafił na 5:2. Ostateczny wynik ustalił Lamczyk, który w 89. minucie zakończył spotkanie golem na 6:2