Czwartek, 10 października 2024

imieniny: Franciszka, Pauliny, Daniela

GKS Dąb Gaszowice pokonuje GKS II Jastrzębie w ćwierćfinale Pucharu Polski [ZDJĘCIA]

3 godziny temu | 0 komentarzy | zibi

Środowy wieczór dostarczył niezapomnianych emocji kibicom, którzy byli świadkami niezwykle zaciętego spotkania między GKS Dąb Gaszowice a GKS-em II Jastrzębie w ramach Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik.

GKS Dąb Gaszowice w półfinale Pucharu Polski (Podokręg Rybnik)

Środowy (9.10.2024) mecz Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik dostarczył kibicom nie lada emocji. Spotkanie pomiędzy GKS Dąb Gaszowice a GKS-em II Jastrzębie było pełne zwrotów akcji, pięknych interwencji bramkarskich i trzymało w napięciu aż do ostatniej minuty.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości z Jastrzębia 1:0, którzy mieli przewagę w liczbie oddanych strzałów i wypracowanych akcji. Gaszowice długo nie mogły znaleźć drogi do siatki rywala, aż w 79. minucie Jakub Cyran wykorzystał podanie Dominika Piekorza i  doprowadził do wyrównania. Radość gospodarzy nie trwała długo, bo w 84. minucie Jakub Siga ponownie wyprowadził Jastrzębie na prowadzenie, strzelając na 2:1.

Wydawało się, że goście utrzymają ten wynik, jednak w doliczonym czasie gry Mateusz Papierok, po rzucie rożnym, zdołał ponownie wyrównać wynik meczu. W serii jedenastek to piłkarze Dębu Gaszowice okazali się skuteczniejsi i zapewnili sobie awans do półfinału.

Dąb Gaszowice - GKS II Jastrzębie / FOT: Z.Harazim

GKS Dąb Gaszowice — GKS II Jastrzębie 2:2 (0:1), rzuty karne 4:2

0:1 - Benek '16

1:1 - Cyran '79

1:2 - Siga '84

2:2 -Papierok 90+6'

Składy:

Dąb: Borszcz — Mańka (90' Szymik), Hadam, Szewieczek — Granieczny (46' Morawa), Papierok, Gołyś, Szpilski (46' Cyran), Smołka — Piekorz — Gliwicki (80' Kuczera)

GKS: Koszmider — Bednorz, Kłosok (67. Niegosz), Nicpoń, Katus (86. Janecki), Kraśniewski,  Sajdak, Walczak, Benek (35. Pastuszka), Winkler (36. Siga), Piasecki (67. Wojnar)