Piątek, 4 października 2024

imieniny: Rozalii, Franciszka, Edwina

13-letni Kamil Baj z Żor Mistrzem Polski w Thaiboxingu

10 godzin temu | 0 komentarzy | ATy

Kamil Baj jeszcze do niedawna grał w piłkę nożną, jednak znacznie bardziej zaczęły interesować go sporty walki. Wiele miesięcy zainteresowania i wytężonych treningów pozwoliło mu wywalczyć tytuł Mistrza Polski light thaiboxingu w kategorii kadetów starszych. Wcześniej Kamil wywalczył m.in. tytuł Mistrza Śląska w swojej kategorii wagowej.

Kamil Baj tuż po zwycięskim boju.

Organizowane w Bieruniu Otwarte Mistrzostwa Polski Thaiboxing WBC były pierwszą tego typu imprezą w polskiej historii tej dyscypliny. Po raz pierwszy bowiem zawody organizowane były wspólnie przez międzynarodową federację WBC Muaythai i Polski Związek Kickboxingu.

W sumie w rywalizacji udział wzięło 110 zawodników z 41 klubów z całej Polski. 13-letni Kamil Baj w walce o złoty medal w kategorii kadetów starszych w wadze do 65 kg pokonał reprezentującego KSW Ofensywę Myszków Tymoteusza Pawłowskiego, zdobywajac tym samym tytuł Mistrza Polski.

Kamil w marcu tego roku, również na zawodach w Bieruniu, wywalczył tytuł Mistrza Śląska w kategorii wagowej do 52 kg. Wcześniej z sukcesami rywalizował na lokalnych turniejach m.in. w Radlinie.

Kamil Baj czeka na kolejnych rywali - fot. UM Żory.

Na co dzień Kamil jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 17 w Żorach. Obok nauki, zawsze znajduje czas na sport - właśnie zaczyna treningi MMA w klubie Octagon Team Żory.

W trakcie Otwartych Mistrzostw Polski Thaiboxing WBC dobrze spisali się również zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Ronin z Radlina - o ich sukcesach pisaliśmy tutaj: