Piątek, 27 września 2024

imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

Unia-Rogów. Dwie czerwone kartki i desperacka decyzja bramkarza gości

21.09.2024 20:14 | 2 komentarze | ma.w

Unici byli skazywani na pożarcie w starciu z rywalem. Wynik ustalono w pierwszej połowie - 2:2, ale druga była bardzo emocjonująca, zwłaszcza w końcówce. Słupek ratował gospodarzy, bramkarz faulował unitę tuż przed linią bramkową i uchronił gości przed porażką. Mecz zapamięta szczególnie Patryk Rybczyński - zdobył w nim gola i obejrzał czerwoną kartkę.

Bramkarz Rogowa Mateusz Tomala sfaulował nacierającego na bramkę Macieja Borysiuka z Unii. Goście stracili zawodnika, ale raciborzanie nie wykorzystali szansy na 3 punkty

W ekipie Mirosława Pniewskiego zabrakło najbardziej doświadczonych - kapitana Cerkowniaka i Selery, który trzymał defensywę. - Średnia wieku naszego zespołu to dziś 19 lat - mówił Adam Rutowicz działacz klubu.

WIDEO NA ŻYWO: OSTATNIE MINUTY SPOTKANIA UNIA-ROGÓW

Rogów zdobył bramki po stałych fragmentach (zdobyli je Adrian Suchanek i Paweł Wojtala). - To nasz duży atut - podkreślał trener gości Piotr Glenc. Raciborzanie strzelali swoje gole po kontrach (Patryk Rybczyński i Michał Rutowicz). Chwalił je kierownik drużyny Stanisław Kowalczyk, a z jego ust to szczególny komplement, bo na Srebrnej widział już niejednego gola.

Przyjezdni mogli poczuć się jak u siebie, bo z Rogowa przyjechało wielu kibiców i dawali znać o sobie na trybunie. - Kibiców mamy wspaniałych, wiele im zawdzięczamy - mówił o fanach trener Glenc.

WIDEO NOWIN: Maksymilian Musioł z Unii Racibórz

W drugiej odsłonie mecz był wyrównany, bo choć goście częściej byli na połowie Unii, to gospodarze groźnie kontrowali. Wyrobek wymęczył obrońców z Rogowa i był w końcówce bliski zdobycia gola. Piłka minęła już bramkarza i zmierzała do bramki, ale zdołał ją wybić zawodnik Przyszłości.

WIDEO NOWIN: Piotr Glenc z Przyszłości Rogów

W 80 minucie doszło do sporu, czyja jest piłka wybita na aut i sędzia Andrzej Gorzawski (Rybnik) sięgnął po żółte kartoniki. Drugie "żółtko" obejrzał unita i gospodarzom przyszło grać ostatnie minuty w osłabieniu.

Piłkarze z Rogowa robili, co mogli, żeby pokonać Daniela Szyrę, raz uchronił go słupek, ale kropkę na "i" mogli postawić unici. Po kontrze raciborzanie mieli okazję - sam na sam wyszedł Maciej Borysiuk, ale bramkarz gości uciekł się do faulu. Zatrzymał piłkarza Unii nieprzepisowo tuż przed polem karnym.

Mateusz Tomala obejrzał czerwoną kartkę i trener musiał ściągnąć zawodnika z pola, by między słupkami mógł stanąć rezerwowy golkiper. Unii nie udało się zdobyć bramki po rzucie wolnym i wynik nie zmienił się do końcowego gwizdka. Oba zespoły czuły niedosyt, bo były o krok od gola na wagę trzech punktów.

Wyjściowe składy

Unia: Szyra-Stępień, Kula, Prykhodko, Capurneac, Musioł, Borysiuk, Rutowicz, Rybczyński, Kopeć, Wyrobek; Przyszłość: Tomala-Wojtala, Paweł Wojtala, Kozielski, Rybarz, Piotr Wojtala, Suchanek Stebel, Prusowski, Michna, Sitnik, Kucharski

WIDEO NOWIN: Adam Rutowicz z Unii Racibórz