Czwartek, 5 września 2024

imieniny: Doroty, Wawrzyńca, Herkulesa

Przyszłość Rogów wygrywa w Pucharze Polski. Unia Turza Śląska bez szans [ZDJĘCIA]

2 godziny temu | 2 komentarze | zibi

Przyszłość Rogów odniosła pewne zwycięstwo nad Unią Turza, wygrywając w Pucharze Polski 3:1.

Przyszłość Rogów zwyciężyła z Unią Turza Śląska w Pucharze Polski

Początkowe minuty spotkania należały do piłkarzy gości, którzy kontrolowali grę przez pierwsze pół godziny meczu, jednak bez skutecznie. Mimo paru sytuacji bramka dla Unitów nie padła.

W 42. minucie tuż przed przerwą Przyszłość Rogów wywalczyła rzut rożny, który okazał się kluczowy. Dośrodkowanie w pole karne zostało skutecznie wykorzystane przez Wojtalę, który uderzeniem głową pokonał bramkarza Unii. Zawodnicy Przyszłości schodzili na przerwę z prowadzeniem 1:0.

Po wznowieniu gry w drugiej połowie gospodarze szybko podwyższyli prowadzenie. Już w 48. minucie Rybarz oddał precyzyjny strzał zza pola karnego, zdobywając drugą bramkę dla swojej drużyny. Drużyna Piotra Glenca nie zamierzała na tym poprzestać, a kolejne akcje ofensywne przyniosły im trzecią bramkę w 61. minucie, której autorem był Michna.

Unia Turza próbowała odpowiedzieć, jednak ich wysiłki przyniosły efekt dopiero w 82. minucie, gdy Kuczera pewnie wykorzystał rzut karny. Było to jednak zbyt późno, aby zagrozić już przesądzonej wygranej Przyszłości. Pomimo kilku okazji w końcowych minutach, Unii zabrakło precyzji, a ich celownik tego dnia był wyraźnie rozregulowany.