Derby Regionu dla ROW-u Rybnik. Udany start sezonu [ZDJĘCIA]

2 godziny temu | 1 komentarz | zibi

Dominacja ROW-u Rybnik przyniosła efekt w postaci trzech punktów w derbowym starciu z Odrą Wodzisław.

ROW 1964 Rybnik lepszy w Derbach Regionu pokonując Odrę Wodzisław 2:1

W inauguracyjnym meczu 4 ligi (1 Liga Śląska) ROW Rybnik pokonał na wyjeździe Odrę Wodzisław 2:1. Mecz rozpoczął się pod dyktando gości, którzy już w 14 minucie objęli prowadzenie dzięki bramce Kamila Sikory. Drużyna Odry Wodzisław nie zamierzała jednak się poddać i przed przerwą wyrównała wynik meczu za sprawą gola Marcina Oślizloka.

W drugiej połowie spotkania obie drużyny miały kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki, ale to ROW Rybnik okazał się bardziej skuteczny. Zwycięskiego gola strzelił Jakub Szczepanik, dając tym samym drużynie cenne trzy punkty na start sezonu.

Atmosfera na sektorach była równie gorąca co wydarzenia na boisku. Kibice obu drużyn przygotowali efektowne oprawy meczowe, dodając widowisku dodatkowego kolorytu. Fani Odry Wodzisław i ROW-u Rybnik licznie zgromadzili się na trybunach, wspierając swoje drużyny głośnym dopingiem. To pokazuje, jak ważne są derby regionu dla lokalnej społeczności.

Racowisko kibiców Odry Wodzisław

Racowisko kibiców ROW-u Rybnik

Zwycięstwo w derbach regionu z pewnością doda piłkarzom z Rybnika pewności siebie przed kolejnymi spotkaniami w sezonie, tym bardziej że cele przed sezonem zostały postawione dosyć wysoko. Piłkarze z Rybnika pokazali charakter i determinację, co może być dobrym prognostykiem na nadchodzące mecze.

Odra Wodzisław Śląski — ROW Rybnik 1:2 (1:1)