Koszykarki RKK AZS Racibórz ze złotymi medalami Europejskich Igrzysk Młodzieży

2 godziny temu | 0 komentarzy | ATy

Trzy pewne zwycięstwa wystarczyły zawodniczkom RKK AZS Racibórz do złotego medalu w turnieju koszykówki 5x5 w trakcie rozgrywanych w Rendsburgu w Niemczech Europejskich Igrzysk Młodzieży. Reprezentantki raciborskiego klubu zdobyły również 5 medali w konkurencjach indywidualnych.

Dziewczyny triumfowały zarówno w konkurencjach drużynowych, jak i indywidualnych.

Koszykarki z Raciborza w pierwszym meczu na turnieju musiały mierzyć się z reprezentacją gospodarzy. Po pierwszej niemrawej połowie, w której przegrywały one już 13 punktami, w drugiej połowie dziewczyny zaczęły bardzo dobrze grać w obronie i skutecznie kończyć akcje w ataku. Dzięki temu nadrobiły straty i wyszły na wysokie, bo prawie dwudziestopunktowe prowadzenie. Skończyło się wynikiem 65:55 i pierwszym turniejowym zwycięstwem.

Dziewczyny kolejne spotkanie wygrały 67:25, a dzięki wynikom wcześniejszych meczów ich trzecie starcie decydowało jednocześnie o zwycięstwie w całym turnieju. Koszykarki RKK AZS Racibórz po pierwszej kwarcie prowadziły co prawda 19:11, jednak w drugiej odsłonie spotkania nieco oddały inicjatywę, przez co rywalki zmniejszyły przewagę do zaledwie 5 punktów. Ostatecznie jednak to zawodniczki raciborskiego klubu wygrały 69:54 i mogły cieszyć się ze złotych medali tegorocznych Europejskich Igrzysk Młodzieży.

Równie dobrze spisały się reprezentantki raciborskiego klubu jeśli chodzi o kategorie indywidualne. W konkursie rzutów za 3 2. miejsce wywalczyła Iga Broszko, a tuż za nią uplasowała się Karolina Bach. W konkurencji Skills challenge 1. miejsce zdobyła Karolina Dziewior, srebro zaś wywalczyła Blanka Kucza, która dorzuciła do tego również brąz w kategorii rzutów wolnych. Raciborzanki miały także swój wkład w turnieju 3x3. W drużynach występowali reprezentanci różnych zespołów — wygrała drużyna z Emilią Mikołajczyk w składzie, drugie miejsce wywalczyła załoga z Zuzanną Hanusek i Patrycją Sawicką, a brąz przypadł w udziale zespołowi Zosi Nikodym.

Teraz przed dziewczynami czas na odpoczynek, choć jedynie dwutygodniowy — w pierwszej połowie sierpnia ruszają bowiem już przygotowania do kolejnego sezonu ligowego.