Sobota, 27 lipca 2024

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

Raciborzanki wygrały koszykarski turniej w Rendsburgu na Europejskich Igrzyskach Młodzieży

1 godzinę temu | 0 komentarzy | ma.w

Koszykarki z RKK AZS Racibórz wygrały Europejskie Igrzysk Młodzieży w Rendsburgu. Były bezkonkurencyjne w koszykówce 5x5. W niemieckim mieście partnerskim Powiatu Raciborskiego odbył się także turniej w koszykówce 3x3, w którym dziewczęta z Raciborza odegrały znaczącą rolę. Dobrze prezentowały się ponadto w finałach Skill Challenge - turnieju rzutów za 3 oraz rzutów wolnych.

RKK AZS Racibórz okazał się najlepszą ekipą koszykarek na Europejskich Igrzyskach Młodzieży w Rendsburgu

W meczu decydującym o końcowym sukcesie raciborzanki doskonale weszły w to spotkanie. Po pierwszej kwarcie prowadziły 19:11. W drugiej kwarcie przydarzył im się przestój. Wykorzystały to przeciwniczki. Doszły na wynik 27:22. Czas wzięty przez naszą trenerkę przyniósł zamierzony skutek. - Do przerwy nie daliśmy już przeciwniczkom zdobyć punktów, sami dopisując 6 oczek. Do przerwy prowadziliśmy 33:22 - relacjonują zwyciężczynie z Rendsburga. Trzecia kwarta to już popis gry koszykarek z Raciborza. Zarówno w obronie jak i w ataku, dzięki czemu po trzeciej kwarcie prowadziły 55:33. Ostatnia kwarta, jak się później okazało, była tylko formalnością. - Spokojnie kontrolowaliśmy przebieg gry i ostatecznie odniosłyśmy zwycięstwo 69:54, wygrywając cały turniej - podsumowano na fanpejdżu ekipy z RKK.

Klasyfikacje poszczególnych konkurencji.