Sobota, 20 lipca 2024

imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

GKS Jastrzębie rozbija Hutnika na inaugurację sezonu [ZDJĘCIA,RELACJA]

3 godziny temu | 0 komentarzy | zibi

GKS Jastrzębie w imponującym stylu rozpoczął sezon 24/25 Betclic 2 Ligi. Podopieczni trenera Pędziałka nie dali najmniejszych szans Hutnikowi Kraków, pokonując go aż 5:0.

Bardzo dobre rozpoczęcie sezonu przez GKS Jastrzębie po zwycięstwie nad Hutnikiem

Pogrom w pierwszej odsłonie spotkania

Już w 2. minucie meczu, po precyzyjnym dośrodkowaniu Szymona Kiebzaka, Michał Bednarski otworzył wynik, trafiając do siatki rywala. Kilka minut później, po sprytnym zagraniu Oliwera Jakucia, Kiebzak popisał się precyzyjnym strzałem, podwyższając prowadzenie na 2:0.

"Show" Kiebzaka trwało nadal. W 22. minucie meczu pomocnik GKS uderzył zza pola karnego, a bramkarz Hutnika po raz kolejny był bezradny. Do przerwy zespół z Jastrzębia schodził z przewagą trzech goli, a Hutnik Kraków nie był w stanie stworzyć żadnego zagrożenia pod bramką GKS-u.

W drugiej połowie GKS Jastrzębie nadal kontrolował przebieg meczu. W końcowej fazie spotkania do siatki Hutnika trafił Konrad Kargul-Grobla, który precyzyjnie uderzył z rzutu wolnego, a piłka po rykoszecie po raz czwarty znalazła się w bramce rywala. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Karol Fietz, wykorzystując zamieszanie w polu karnym Hutnika.

Choć wynik mógł być jeszcze wyższy, dwóch dobrych sytuacji nie wykorzystał Kamil Jadach. Po końcowym gwizdku piłkarze GKS Jastrzębie odebrali zasłużone gratulacje i podziękowania od kibiców, którzy z dumą świętowali tak udaną inaugurację sezonu.

GKS JASTRZĘBIE — HUTNIK KRAKÓW 5:0 (3:0)

1:0 - Bednarski, 2 min

2:0 - Kiebzak, 8 min

3:0 - Kiebzak, 22 min

4:0 - Kargul-Grobla, 74 min

5:0 - Fietz, 90+1 min

Składy:

GKS Jastrzębie: 1. Grzegorz Drazik - 31. Jan Flak, 7. Przemysław Lech, 25. Paweł Baranowski, 5. Paweł Kucharczyk, 66. Krystian Mucha (66, 47. Konrad Kargul-Grobla) - 27. Oliwer Jakuć (66, 6. Szymon Maszkowski), 20. Oskar Paprzycki (79, 4. Sebastian Rogala), 17. Karol Fietz - 11. Szymon Kiebzak (73, 8. Kamil Jadach), 18. Michał Bednarski (73, 90. Szymon Matysek).

HUTNIK: 1. Dorian Frątczak - 20. Michał Zięba (66, 15. Oliwier Soprych), 45. Daniel Hoyo-Kowalski, 64. Marcel Górski (46, 8. Patrik Mišák), 10. Kamil Głogowski, 3. Filip Jania - 11. Wojciech Słomka, 9. Jewhenij Bełycz (66, 16. Szymon Bil), 6. Maciej Urbańczyk, 92. Deniss Rakels (73, 17. Anthony Ikwuka) - 77. Michał Głogowski (86, 25. Krystian Stodulski).