Sobota, 29 czerwca 2024

imieniny: Piotra, Pawła, Benity

GKS Jastrzębie rozegrał pierwszy mecz sparingowy

27.06.2024 09:05 | 0 komentarzy | dud

W pierwszym meczu kontrolnym tego lata GKS Jastrzębie zremisował z GKS-em Katowice 2:2.

Do przerwy, mimo iż w zespole z Jastrzębia wystąpiło kilku testowanych zawodników, drużyna radziła sobie całkiem nieźle. Stworzyli 3 niezłe sytuacje, a przynajmniej jedną z nich powinni zamienić na gola. W sytuacji „sam na sam” górą był jednak golkiper katowiczan. Gdy wydawało się, że GKS Jastrzębie obejmie prowadzenie, gola strzelili podopieczni Rafała Góraka. Do siatki trafił doświadczony Mateusz Mak i skromne prowadzenie beniaminka ekstraklasy utrzymało się do przerwy.

W II połowie trener Dawid Pędziałek, co nie jest nowością w meczach sparingowych, wymienił niemal cały skład. W drużynie rywala, który przed południem grał kontrolnie z Polonią Bytom i przegrał 0:2, takich roszad nie zarejestrowano. Zasłużone wyrównanie uzyskał Krystian Mucha, który zdecydował się na mocny strzał. Interwencję bramkarzowi GKS-u Katowice utrudnił nieco rykoszet.

Po chwili gratulacje należały się, bez kwestii, Jakubowi Sidze. Piłkarz przejął świetne podanie z głębi pola i samodzielnie wypracował sobie sytuację, którą zamienił na gola, po którym GKS Jastrzębie objął prowadzenie. Cieszyli się z niego przez kilka minut, bo katowiczanie zdołali doprowadził do wyrównania.

W końcówce spotkania aktywny w II połowie Siga mógł przesądzić o zwycięstwie, ale po niezłej, indywidualnej akcji, nie trafił w bramkę. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2. Kolejny sparing GKS Jastrzębie rozegra w najbliższą sobotę, 29 czerwca. W Wodzisławiu Śląskim-Jedłowniku zmierzy się z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza, a spotkanie rozpocznie się o godz. 11:00.

GKS KATOWICE – GKS JASTRZĘBIE 2:2 (1:0)

• 0:1 – Mak, 30 min
  • 1:1 – Mucha, 57 min
  • 1:2 – Siga, 61 min
  • 2:2 – Ćwielong, 68 min

W meczu zagrali: Drazik, Rusin - Lech, Kucharczyk, Kargul-Grobla, Fietz, Rogala, Matuszek, Maszkowski, Jadach, Ziewiec, Siga, Kiebzak, Mucha, Benek, Oślizło, 6 zawodników testowanych.