Sobota, 13 lipca 2024

imieniny: Irwina, Margarety, Sary

RSS

Luciano Vicentin przyjmującym Jastrzębskiego Węgla

24.06.2024 11:17 | 0 komentarzy | dud

Jastrzębski Węgiel związał się kontraktem z przyjmującym reprezentacji Argentyny, Luciano Vicentinem.

Luciano Vicentin przyjmującym Jastrzębskiego Węgla
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jastrzębski Węgiel to jeden z najlepszych klubów w Polsce i na świecie. Wielokrotny mistrz Polski, który wystąpił w dwóch ostatnich finałach Ligi Mistrzów. Przede mną duże wyzwanie, z którego bardzo się cieszę – mówi 24-letni Argentyńczyk.

Nowy przyjmujący drużyny trafia do JW z ekipy brązowego medalisty ligi tureckiej Ziraatu Bank Ankara. Z klubem tym JW rywalizował w półfinale tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, dwukrotnie pokonując go w walce o finał.

Pochodzący z Parany Luciano Vicentin grywał w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej także w barwach z VfB Friedrichshafen. Za każdym razem musiał jednak uznawać wyższość JW.

Dla mnie jako zawodnika była to wielka przyjemność, móc wystąpić w Waszej hali. Mam nadzieję, że w nadchodzącym sezonie wreszcie zanotuję w niej zwycięski mecz – uśmiecha się Luciano, który z aklimatyzacją w Polsce nie powinien mieć kłopotu. Po pierwsze kilka lat temu miał okazję zagrać już nad Wisłą, tyle że na zapleczu PlusLigi, w BBTS-ie Bielsko-Biała, a po drugie w Jastrzębskim Węglu będzie wraz z rodakami na czele z trenerem Marcelo Mendezem.

– To był dla mnie także jeden z czynników decydujących o przyjściu do tego klubu. Są to ludzie, których znam. Ponadto pracowałem z nimi w kadrze przez ostatnie trzy lata. Bardzo się cieszę, że w klubie również będziemy współpracować. Myślę, że wspólnie możemy wykonać bardzo dobrą robotę w Jastrzębskim Węglu – uważa nowy przyjmujący.

Największym osiągnięciem Luciano Vicentina jest triumf w zeszłorocznych mistrzostwach kontynentu, które odbyły się w brazylijskim mieście Recife. Ekipa Marcelo Mendeza pokonała w finale odwiecznego rywala i gospodarza – Brazylię, a nowy siatkarz został wybrany MVP Mistrzostw Ameryki Południowej. W klubami zaś wygrywał Puchar Niemiec oraz Superpuchar Turcji.

– Luciano Vicentin to zawodnik, którego bardzo dobrze zna Marcelo Mendez. Trener doskonale wie, na co go stać, gdyż od lat z nim współpracuje w kadrze. Skoro taki fachowiec jak Marcelo wyraża na jego temat pochlebne opinie, to ja mogę się tylko do nich przychylić. Wierzę, że w przy tych trudach sezonu, który nas czeka, Luciano Vicentin spełni swoją rolę w drużynie – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl