Sobota, 13 lipca 2024

imieniny: Irwina, Margarety, Sary

RSS

Anton Brehme środkowym Jastrzębskiego Węgla

24.06.2024 09:08 | 0 komentarzy | dud

Nowym środkowym Klubu został niemiecki zawodnik Anton Brehme.

Anton Brehme środkowym Jastrzębskiego Węgla
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Jestem podekscytowany tym, że będę dla Was grał w przyszłym sezonie. Głównym powodem, dla którego zagram w Jastrzębskim Węglu, było to, że jest to klub z tradycjami w Polsce i z sukcesami na arenie krajowej. Ekscytuję się tym, że do Was dołączę i mam nadzieję, że będziemy kontynuować naszą drogę – mówi nowy środkowy drużyny.

Niespełna 25-letni gracz w ostatnim sezonie występował we włoskiej Serie A w utytułowanym klubie Modena Volley. Pochodzi z Lipska, z którego w wieku 16 lat wyjechał do stolicy Niemiec, by grać w siatkówkę. Pierwsze poważne kroki stawiał w VCO Berlin (debiut w Bundeslidze), w którym spędził trzy lat, a stamtąd dostał się do 14-krotnego mistrza Niemiec, Berlin Recycling Volleys. Po roku zdecydował się na przejście do SVG Lüneburg. W klubie z Dolnej Saksonii wytrwał rok, by powrócić na dobre do Berlina. Tym razem w trakcie trzyletniego pobytu w klubie z Berlina trzy raz sięgnął po Mistrzostwo Niemiec i po trzy Superpuchary Niemiec oraz jeden krajowy Puchar.

Ma za sobą występy na arenie międzynarodowej. Z BR Volley uczestniczył w rozgrywkach Ligi Mistrzów, natomiast z kadrą narodową Niemiec w Mistrzostwach Europy. W zeszłym roku podczas turnieju kwalifikacyjnego w Brazylii wywalczył ze swoją reprezentacją awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu i póki co to osiągnięcie uznaje za swoje największe dokonanie w dotychczasowej karierze.

Jak sam przyznaje, ma spore oczekiwania związane z występami w Klubie.

– Oczekiwania mam duże, ponieważ szczerze powiedziawszy od dłuższego czasu śledzę klub w social mediach. Za każdym razem gracie niesamowity sezon i mam nadzieję, że będziemy to kontynuować. Dla mnie jako młodego zawodnika jest to miłe móc trafić do tego typu drużyny. Czuję trochę presję związaną z występami, będzie sporo grania, ale to dla mnie dobry krok. Mam nadzieję, że to będzie dobry i pełen sukcesów sezon. Liczę na dobrą współpracę na boisku, ale także z kibicami i myślę, że wspólnie stworzymy świetną atmosferę – mówi Brehme.

– Formacja środkowych bloku w naszym zespole na przyszły sezon została odmłodzona. Cieszę się, że przedstawiciele tej młodszej generacji, a wśród nich nasz nowy nabytek Anton Brehme, mają już doświadczenie gry w poważnych klubach i silnych ligach, co sprawia, że ta zmiana pokoleniowa na pozycji może przebiec płynnie i bez szwanku w odniesieniu do wartości sportowej zespołu ­­– ocenia Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl