Sobota, 13 lipca 2024

imieniny: Irwina, Margarety, Sary

RSS

Piłkarski narybek pokazał pazur w Skrzyszowie. Turniej im. Łucjana Wnuka za nami [FOTO]

23.06.2024 22:04 | 0 komentarzy | art

W turnieju, który został rozegrany w sobotę 22 czerwca na boisku Gwiazdy, rywalizowało osiem drużyn piłkarskich rocznika 2017. Zaangażowania od młodych piłkarzy i piłkarek mogliby się uczyć zawodnicy wiadomo jakiej drużyny.

Piłkarski narybek pokazał pazur w Skrzyszowie. Turniej im. Łucjana Wnuka za nami [FOTO]
Turniej rozegrano na boisku Gwiazdy Skrzyszów. Młody narybek piłkarski zaprezentował ogromne zaangażowanie i już niemałe umiejętności piłkarskie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Łucjan Wnuk był honorowym prezesem Gwiazdy Skrzyszów i jej wieloletnim sponsorem. Dziś jest patronem obiektu piłkarskiego w Skrzyszowie. Klub upamiętnia jego osobę również poprzez organizację turnieju piłkarskiego dla najmłodszych piłkarzy. Do tegorocznej edycji turnieju organizatorzy zaprosili osiem drużyn. Oprócz gospodarzy, czyli Gwiazdy Skrzyszów były to: MKS Gminy Lubomia, Rapid Wodzisław, MKP Odra Centrum Wodzisław, Jedność Jejkowice, AP Żory, Orzeł Moszczenica i Płomień Połomia. Turniej rozegrano systemem każdy z każdy. Młodzi zawodnicy rywalizowali na dwóch małych boiskach (grano po pięciu zawodników). Młodzi piłkarze (i piłkarki, bo tych w niektóych drużynach też nie brakowało) pokazali ogromne zaagażowanie, a niektórzy zaskakująco spore umiejętności piłkarskie.

Po ponad 3 godzinach zmagań okazało się, że trzy ekipy zgromadziły taką samą liczbę punktów, tj. MKS Gminy Lubomia, Gwiazda Skrzyszów i Rapid Wodzisław. Najlepszy stosunek bramkowy miała ekipa z Lubomi i to ona została zwycięzcą III Turnieju im. Łucjana Wnuka. Drugie miejsce zajęła Gwiazda Skrzyszów, a trzecie Rapid Wodzisław Śl.

Najlepszym strzelcem turnieju został Bartosz Paprocki z MKS Gminy Lubomia, który zdobył 11 bramek. Z kolei MVP turnieju, czyli najlepszym jego zawodnikiem trenerzy wszystkich zespołów uznali Adama Polita z Rapidu Wodzisław, zaś najlepszym bramkarzem trenerzy wybrali Antoniego Marka z drużyny gospodarzy.

- Oglądaliśmy piękny turniej, po którym każdy uczestnik z uśmiechem na twarzy odebrał pamiątkowy medal. Dziękuję wszystkim trenerom za przyjęcie zaproszenia i wspólne emocje. Dziękujemy też firmie Fire System za współpracę i zaangażowanie w organizację turnieju - powiedział Mateusz Woźnica, trener i założyciel Akademii Piłkarskiej Gwiazdy Skrzyszów.