Sobota, 13 lipca 2024

imieniny: Irwina, Margarety, Sary

RSS

W Jejkowicach odbyły się zawody gimnastyczne. Emocji nie brakowało [ZDJĘCIA]

23.06.2024 21:00 | 0 komentarzy | Jarek Jarecky Narewski

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jejkowicach odbyły się zawody gimnastyczne Akademii Sportów Gimnastycznych. Mamy zdjecia! 

W Jejkowicach odbyły się zawody gimnastyczne. Emocji nie brakowało [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Akademia Sportów Gimnastycznych swoje początki miała już w 2014 roku. Właścicielem i pomysłodawcą jest Radosław Kardas, pasjonat i trener gimnastyki sportowej. W Rybniku Akademia działa od 2020 roku w tym momencie ma około 130 stałych uczniów.

Celem szkoły jest umożliwienie każdemu dziecku bez względu na wiek i zdolności trenowanie gimnastyki na poziomie rekreacyjnym i udziału w zawodach dla amatorów w tej dyscyplinie, których w Polsce jest coraz więcej, a na najbardziej popularnych zawodach w kraju startuje nawet ponad 500 dzieci.

Gimnastyka to sport olimpijski, a gimnastyka rekreacyjna dla wszystkich jest teraz bardzo popularna i przeżywa swój rozkwit. Obecnie Akademia skupia się w skokach na ścieżce akrobatycznej, jest to jedna z konkurencji akrobatyki sportowej, mamy już w tej konkurencji kilka znaczących sukcesów na arenie Polski i reprezentujemy Rybnik na licznych zawodach i turniejach na których systematyczne startujemy. W niedalekiej przyszłości chcemy brać udział w sportowych zawodach wyczynowych, które są organizowane pod patronatem PZG (polskiego związku gimnastycznego).

Od początku działania Akademii na koniec każdego roku treningowego (w miesiącu czerwcu) organizujemy wewnętrzny turniej dla naszych uczniów, w którym może wziąć udział każdy nasz adept. Turniej wyłania najlepszych zawodników z każdej grupy ćwiczebnej:

  • „BEGINNERS II”,
  • „ADVANCED” 
  • „SQUAD”

Za nami 3-cia edycja tych zawodów, w których wzięło udział 55 dzieci, a liczba ta rośnie z każdą następną edycją. Wakacje to czas na przerwę i odpoczynek, ale we wrześniu wracamy na salę i solidnie trenujemy przez kolejne rok szkolny.