Czwartek, 20 czerwca 2024

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

Unia Turza Śląska pokonuje Wartę Gorzów i utrzymuje się w 3 lidze [ZDJĘCIA]

09.06.2024 10:39 | 0 komentarzy | zibi

W sobotnim (08.06.2024) meczu 3 ligi grupy 3 Unia Turza Śląska pokonała Wartę Gorzów Wielkopolski 2:0 i zapewniła sobie utrzymanie w 3 lidze.

Unia Turza Śląska utrzymuje się w 3 lidze po wygranym meczu z Wartą Gorzów Wielkopolski

Unia Turza Śląska wygrała sobotnie spotkanie z Wartą Gorzów Wielkopolski 2:0, zapewniając sobie utrzymanie w 3 lidze. Wynik do przerwy był bezbramkowy, a pierwsza połowa charakteryzowała się szybkim tempem, ale niewielką liczbą akcji zakończonych kilkoma strzałami albo stratami w pobliżu bramek obu zespołów.

Druga połowa była zdecydowanie bardziej emocjonująca, ale mecz nadal rozgrywany był głównie w środku boiska, lecz również z bardzo dobrym tempem. Unia, aby myśleć o utrzymaniu, musiała postawić wszystko na jedną kartę i udało się to w 74 minucie Sławomir Musiolik, strzelił pierwszą bramkę dla Unii, a w doliczonym czasie, w 96 minucie, Michał Gałecki podwyższył na 2:0.

Warta Gorzów próbowała atakować w końcówce meczu, ale obrona Unii stanęła na wysokości zadania i nie dopuściła do straty bramki. Dzięki temu zwycięstwu Unia Turza Śląska zakończyła sezon na bezpiecznej pozycji unikając spadku do 4 ligi.

Pomeczowego komentarza udzielił nam strzelec pierwszej bramki Sławomir Musiolik:

Wykonaliśmy nasz cel którym było utrzymanie, niestety przez zawirowanie z 2 ligi musieliśmy walczyć do końca o nasz byt w 3 lidze. Pół żartem, pół serio jest to wpisane w nasze DNA klubu z Turzy, bo rok temu walczyliśmy o awans do końca meczu podobnie jak dzisiaj. Fajnie że znowu udało się zdobyć gola i przyczynić się do utrzymania, ale na brawa zasługuje dziś cała drużyna.

Unia Turza Śląska - Warta Gorzów Wielkopolski 2:0 (0:0)

1-0 Sławomir Musiolik ('74)

2-0 Michał Gałecki ('90+)

Składy:

KS UNIA TURZA: Wiktor Gorel – Wojciech Orzeł, Mateusz Bodzioch, Oskar Wala – Wojciech Wenglorz, Patryk Witkowski, Michał Gałecki, Michał Mazur (90. Piotr Groborz) – Przemysław Brychlik (84. Jakub Zawierucha), Piotr Strączek (66. Jakub Kuczera), Sławomir Musiolik (90. Dominik Klimkiewicz).

Pozostali rezerwowi: Marcin Musioł, Marcel Wramba, Bartosz Chęciński, Konrad Stisz, Natan Wysiński.

Trener: Dariusz Kłus

KP WARTA GORZÓW WLKP.: Łukasz Wiśniewski – Adrian Bielawski, Łukasz Żeliszewski (79. Dominik Winkel), Piotr Majerczyk – Krystian Rybicki, Igor Lewandowski, Adrian Marchel, Mateusz Kaczorowski – Shuto Nakano (70. Igor Stańczak), Dawid Ufir, Karol Gardzielewicz.

Pozostali rezerwowi: Dawid Smug, Antoni Babiak, Borys Borek, Filip Roszak, Maksymilian Hrabski.