Wtorek, 3 września 2024

imieniny: Izabeli, Szymona, Erazmy

RSS

Kolejami Śląskimi pojedziesz bez barier

06.06.2024 08:30 | 0 komentarzy | ska

Jak co roku na tory województwa wyjedzie „Pociąg bez barier” Kolei Śląskich. W sobotę, 8 czerwca pokona trasę z Gliwic do Ustronia i z powrotem zabierając na pokład dzieci z niepełnosprawnościami z placówek działających na terenie województwa śląskiego.

Kolejami Śląskimi pojedziesz bez barier
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kolejami lskimi pojedziesz bez barier

Tegoroczny „Pociąg bez Barier” przewiezie 140 pasażerów wraz z opiekunami ze szkół, stowarzyszeń i ośrodków dla osób z niepełnosprawnościami, które działają na terenie Bytomia, Katowic, Rudy Śląskiej, Zabrza, Siemianowic Śląskich, Pszczyny i Raciborza. Pociąg wyruszy 8 czerwca z Gliwic o godzinie 9:37 i dotrze do stacji Ustroń Zdrój o godz. 11:54. Cel: koncert „Dzieci Dzieciom – Dzieci Rodzicom” – tego dnia w ustrońskim amfiteatrze na scenie zaprezentują się zespoły złożone z dzieci z różnymi niepełnosprawnościami. „Pociąg bez Barier” stał się już tradycją i dla Kolei Śląskich jest elementem misji promowania bezpiecznych i komfortowych podróży kolejami. Dla wszystkich.

Inwestycje w dostępność i empatia pracowników

Podróżowanie pociągami Kolei Śląskich osób z ze szczególnymi potrzebami możliwe jest dzięki podnoszeniu jakości usług i taboru regionalnego przewoźnika. – Inwestujemy w dostępność taboru, procedur obsługi podróżnych, kompetencje drużyn konduktorskich i osób odpowiedzialnych za obsługę podróżnych. To również empatia, otwartość i pomoc w podróży, które są dla naszych pracowników priorytetem w ich codziennej pracy – mówi Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Koleje Śląskie bezpieczne i przyjazne dla wszystkich

Usługi świadczone przez Koleje Śląskie muszą być bezpieczne i przyjazne dla pasażerów. Regionalny przewoźnik podejmuje wiele działań mających ułatwić podróż osobom ze szczególnymi potrzebami – w tej grupie są nie tylko osoby korzystające z wózków inwalidzkich. To także osoby starsze, czasowo lub stale poruszające się o kulach, kobiety w ciąży, osoby z niepełnosprawnościami wzroku lub słuchu, a także osoby z małymi dziećmi. Pociągi Kolei Śląskich są wyposażone w rampy, miejsca dla wózków, a także toalety przystosowane dla osób o różnym stopniu niepełnosprawności. Do dyspozycji pasażerów jest także interkom zapewniający łączność z maszynistą.

Załoga konduktorska zawsze pomoże

Ważna jest także pomoc załogi konduktorskiej, na którą pasażerowie zawsze mogą liczyć. Osoby z niepełnosprawnościami nie muszą po wejściu do pociągu zgłaszać chęci zakupu biletów – mogą to zrobić dopiero podczas kontroli. Załoga konduktorska nie doliczy wówczas opłaty dodatkowej za zakup biletu w pociągu. Mogą także skorzystać ze wszystkich ulg ustawowych, które wynoszą od 35 do 95 procent ceny biletu.

Materiał partnera