Poniedziałek, 24 czerwca 2024

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

RSS

29.05.2024 11:55 | 1 komentarz | ska

Selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz zapowiedział, kto zagra w narodowej drużynie piłkarskiej na Euro 2024. Pierwszy mecz nasza kadra rozegra już 16 czerwca, stając w szranki z Holandią. 

Zawodnicy z naszego regionu powołani do kadry na Euro 2024
W kadrze zagrają Michał Skóraś i Bartosz Slisz.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zawodnicy z naszego regionu powołani do kadry na Euro 2024

W skład 29 osób, które wytypowano do reprezentacji znaleźli się bramkarze: Wojciech Szczęsny, Marcin Bułka, Łukasz Skorupski i Oliwier Zych. W kadrze znaleźli się także: Przemysław Frankowski, Michał Skóraś, Bartosz Bereszyński, Jan Bednarek, Paweł Bochniewicz, Paweł Dawidowicz, Bartosz Salamon, Jakub Kiwior, Sebastian Walukiewicz, Nicola Zalewski, Tymoteusz Puchacz, Bartosz Slisz, Taras Romanczuk, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Kacper Urbański, Jakub Piotrowski, Jakub Moder, Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek, Arkadiusz Milik, Adam Buksa, Karol Świderski i Kamil Grosicki. 

Jak zapowiedział Michał Probierz, z 29 zawodników 16 czerwca odpadnie trzech, co będzie bardzo trudną decyzją dla selekcjonera oraz pozostałych piłkarzy. 

Warto podkreślić obecność w kadrze takich nazwisk, jak Michał Skóraś z Jastrzębia-Zdroju czy Bartosz Slisz z Rybnika, który debiutował w reprezentacji Polski w meczu z San Marino w 2021 roku.