Poniedziałek, 24 czerwca 2024

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

RSS

Raciborzanie na podium V Mistrzostw Polski w Łucznictwie 3D IFAA PBHC 2024

28.05.2024 13:58 | 0 komentarzy | dud

W dniach 24-26 maja w Mikołowie odbyły się V Mistrzostwa Polski w Łucznictwie 3D IFAA PBHC 2024. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło wielu pasjonatów łucznictwa terenowego, którzy rywalizowali w malowniczym Śląskim Ogrodzie Botanicznym oraz pobliskim lesie, znanym jako Mordor.

Raciborzanie na podium V Mistrzostw Polski w Łucznictwie 3D IFAA PBHC 2024
Fot. Raciborskie Stowarzyszenie Strzeleckie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Konkurencja 3D to odmiana łucznictwa, w której tarczami są sylwetki zwierząt. Rozmieszcza się je często w zalesionym terenie, w różnej odległości od miejsca oddawania strzału. Na każdej sylwetce określone jest pole trafienia. Utrudnieniem jest to, że tarcze ustawione są w terenie, co negatywnie wpływa na ocenę odległości. Do tarcz strzela się zarówno z łuków klasycznych (tradycyjnych) jak i bloczkowych.

Zawody trwały dwa dni, w trakcie których uczestnicy zmierzyli się w trzech rundach strzeleckich. Zarówno ogrody, jak i leśne tereny dostarczyły wielu wyzwań, wymagających nie tylko precyzji, ale także dużej wytrzymałości fizycznej i technicznej.

Przedstawiciele Raciborskiego Stowarzyszenia Strzeleckiego poradzili siebie znakomicie co przełożyło się na mistrzostwo w swoich kategoriach:

  • Natalia Trybuś - Mistrzyni Polski Juniorów Dziewcząt w kategorii Barebow,
  • Anna Kowalczyk - Mistrzyni Polski U13 w kategorii Barebow,
  • Sławomir Drużbicki - Mistrz Polski Juniorów Chłopców w kategorii Barebow.

Regularne treningi w sekcji łuczniczej Raciborskiego Stowarzyszenia Strzeleckiego przyniosły sukces młodym zawodnikom, a same zawody były niezwykle wymagające zarówno pod względem fizycznym, jak i technicznym, co czyni ich osiągnięcia jeszcze bardziej imponującymi.

źródło: Raciborskie Stowarzyszenie Strzeleckie


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl